3. Бохум се изплъзна на неудобния Нюрнберг - 1:0

Бохум се изплъзна на неудобния Нюрнберг - 1:0

Диего Климович отбеляза единственият гол при гостуването на своя Бохум в Нюрнберг

Бохум измъкна труден и преди всичко ценен успех като гост на своя съмишленик във втората половина на турнирата таблица в Бундеслигата – Нюрнберг. Победният гол стана дело на Диего Климович в мач от седмия кръг на първа Бундеслига. Бившият нападател на Волфсбург и Борусия се разписа в седмата минута при единственото удачно голово положение за първата част.

Отборът на Бохум не бе побеждавал Нюрнберг като гост от края на сезон 2002/03, когато два гола за тима от Рур наниза Томас Кристиансен за победата с 3:1. „Черната серия” се простира върху пет поредни мача, от които гостите са успели да измъкнат единствено две равенства.
Срещата не предложи особено зрелище на 35-те хиляди събрали се да гледат двубоя на „easyCredit Arena”. Битката преди всичко бе териториален спор, отколкото надиграване пред двете врати.

Гостите използваха първото си положение за мача по отличен начин, когато Диего Климович откри резултата. Даниел Имхоф с импровизирано подаване намери Паул Фрайер на крайната линия по дясното крило, откъдето последният центрира към далечната греда. Там се бе озовал Климович, който прониза вратата на Рафаел Шефер. Това бе и най-интересното положение в рамките на първото полувреме. Домакините се опитваха да намерят директен път към противниковата врата за сметка на градивната игра и това не се разви в тяхна полза.

През втората част Нюрнберг продължаваше да не намира начин да застраши вратата на Бохум. Гостите от своя страна проявиха незаинтересованост към това да търсят ново попадение. Техните акции в половината на Нюрнберг се изразяваха в спорадични далечни центрирания и изстрели извън пределите на наказателното поле. След като бяха изтиквани встрани от противниковото наказателно играчите на Нюрнберг също прибягнаха до обстрела от разстояние. При един редките опити Майк Франц се доближи до изравнителното попадение, но топката премина на милиметри над напречната греда на Андреас Люте.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и след трите минути добавено време. Бохум прибави втора победа към актива си от началото на сезона. Ценните три точки издигнаха готите от зоната на изпадащите, поне за 24 часа. Нюрнберг продължава да разполага с пет точки след победа и две равенства от седем изиграни мача. Футболистите на Михаел Йонинг гравитират опасно над зоната на застрашените отбори.