3. Бохум разби Хофенхайм с 3:0, като гост

Бохум разби Хофенхайм с 3:0, като гост

Отборът на Хофенхайм загуби катастрофално от тима на Бохум с 0:3. Срещата започна много лошо за тима на домакините, които бяха напълно надиграни от своят противник. Играчите на Бохум взеха инициативата още от самото начало. Пред вратата на Даниел Хаас се изсипаха много дузина положения, които бяха отразени с вещина. В 42-ата минута Сештак успя да открие резултата след много добро изпълнение. Така първата част завърши с преднина за гостите 0:1.

Второто полувреме започна много добре за гостите, които се добраха до ново попадение в 55-ата минута. Отново Сештак се разписа за 0:2 и по този начин отдалечи Хафенхайм от лидерите. Нещата станаха още по-лоши за домакините, които останаха с 9 души само за две минути. Карлос Алберто получи червен картон в 61-ата минута, а само минута по-късно и стражът Хаас бе изгонен от терена. В 69-ата минута Сештак реализира своя хеттрик правейки резултата 0:3. До края на срещата момчетата от Хофенхайм нямаха сили за нищо и крайният резултат остана непроменен.

След този мач Хофенхайм се намира на 6-то място, докато Бохум се намира на 14-ата позиция.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)