3. Бохум пречупи като гост Борусия (Мьонхенгладбах) - 2:1

Бохум пречупи като гост Борусия (Мьонхенгладбах) - 2:1

Бохум записа много важна победа като гост в първия пролетен кръг на Бундеслигата. Воденият от Хайнко Херлих тим победи с 2:1 Борусия (Мьонхенгладбах). Двата отбора си разделиха по едно полувреме на стадион „Борусия”, като през първата част играчите на Бохум владееха инициативата и логично вкараха два гола чрез Сестак и Дедич. През второто полувреме домакините се хвърлиха на щурм, но силите им стигнаха единствено за почетното попадение на Бакер.

Бохум записа много важна победа като гост в първия пролетен кръг на Бундеслигата. Воденият от Хайко Херлих тим победи с 2:1 Борусия (Мьонхенгладбах). Двата отбора си разделиха по едно полувреме на стадион „Борусия”, като през първата част играчите на Бохум владееха инициативата и логично вкараха два гола чрез Сестак и Дедич. През второто полувреме домакините се хвърлиха на щурм, но силите им стигнаха единствено за почетното попадение на Бакер.

Първото чисто голово положение в мача се откри пред тима на домакините. В 5-ата минута Ламиди стреля с десния крак от границата на полето, но топката мина в страни от вратата на Бохум. Постепенно гостите наложиха лек териториален превес и логично откриха резултата. В 12-та минута Дабровски подаде на Станислав Сестак, който с десния крак прати топката в горния ъгъл на вратата на Байли. Домакините се реагираха като ужилени на попадението и веднага започнаха да редят опасни атаки към противниковата врата, но с пропуски се отчетоха Брадли и Бобадила.

В 36-ата минута противно на логиката играчите на Бохум удвоиха резултата. Маврай центрира от корнер, а оставеният непокрит Златко Дедич от воле не остави никакви шансове на Байли – 0:2. До края на полувремето домакините се опитаха да променят развоя на мача, но играчите на Бохум се оттеглиха на почивката с преднина от два гола.

В 55-ата минута Аранго стреля много силно от 35 метра, но ударът му бе спасен с вещина от стража на гостите. Само минута по-късно Броюрс стреля от много малък ъгъл, а топката мина покрай вратата. Домакините продължиха да притискат своя съперник, а с пропуски се отчетоха Бруюрс и Бакер. Все пак натискът на Борусия даде резултат 10 минути преди края на мача, който Бакер овладя топката и с десния крак разстреля Херваген.

Силите на домакините обаче не стигнаха за нищо повече и те трябваше да се примирят с почетната загуба .

След този успех Бохум вече заема 12-ото място в класирането с актив от 19 точки, докато Борусия заема 11-ата позиция с две точки повече.