3. Бохум изненада Борусия (Мьохенгладбах) и се отдалечи от опасната зона

Бохум изненада Борусия (Мьохенгладбах) и се отдалечи от опасната зона

Бохум записа важен успех при гостуването си на Борусия (Мьохенгладбах), след като се наложи с минималното 1:0. Гроте разплака привържениците на Борусия с гол в 29-ата минута, а домакините въпреки, че непрестанно атакуваха на успяха да изравнят. С тази победа Бохум се откъсна от зоната на изпадащите, а домакините от Мюхенгладбах се смъкнаха на 16-ата позиция.

Домакините започнаха по-добре срещата по-активно и в 8-ата минута Бруерс стреля опасно, но стражът на гостите Фернандес изби в корнер. Гостите постепенно напипаха верния ритъм и започнаха да редят опасни атаки към вратата на домакините. В 29-ата минута Климович проби по крилото и подаде на Гроте, който с плътен диагонален удар разстреля Бейли.

Това като че ли обърка играта на Борусия. Домакините все пак създадоха едно положение чрез Матмур в 33-ата минута. Шест минути по-късно обаче Бохум бе на косъм от втори гол. След далечно хвърляне на тъч се получи объркване сред защитата на домакините и Дабровски от близо стреля над вратата.

През втората част Борусия се опита да се върне в мача, но гостите играха много добре в защита и се опитваха при всеки удобен случай да атакуват. В 64-ата минута след грешка на вратаря на Бохум, нападател на домакините можеше да изравни резултатата, но ударът му бе избит от притичал защитник. До края на мача и двата отбора можеха да отбележат поне по един гол, но в крайна сметка срещата завърши с минимална победа за Бохум.

Бохум заема 13-ото място с актив от 25 точки, докато домакините от Мюхенгладбах се смъкнаха на 16-ата позиция с три точки по-малко.

Борусия (Мьохенгладбах) - Бохум 0:1
0:1 Гроте 29’

Борусия: Байли, Сталтери, Броуерс, Даемс, Левелс (68' Данте), Брадли, Галашек (81' Колаути), Маутмор (73' Ньовил), Баумйохан, Марин, Френд;

Бохум:  Фернандес, Конча, Фабиан, Маврай, Фъч, Гроте (73' Фрайер), Имоф, Дабровски, Азауах (90' Боник), Климович, Епале (70' Оно);

Жълти картони: Сталтери, Брадли, Марин (Борусия); Фернандес, Фънч, Дабровски (Бохум)

Главен рефер: М. Графе;

Стадион: Борусия - Парк;

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)