3. Безкомпромисен Байерн завърши груповата фаза на ШЛ с класика срещу Базел (видео)

Клуж измъкна хикс от Рома в края на мача

Немският шампион Байерн (Мюнхен) постигна очаквана домакинска победа с 3:0 над Базел и по този начин завърши като лидер в Група "Е" на Шампионската лига.

Двата тима се срещнаха на "Алианц Арена", а "баварците" тотално разпиляха своя съперник.

Резултатът в срещата откри Франк Рибери в 35-ата минута. Неговият гол дойде след грешка на бранител на гостите, който позволи Диего Контенто да му отнеме топката, а младокът от своя страна навлезе в наказателното поле на Базел и намери непокрития Рибери, който с плътен удар от няколко метра разпечата Франко Констанцо.

Две минути по-късно Анатолий Тимишчук удвои преднината на "баварската машина". Украинският национал се възползва по най-добрия начин след отклонената след удар от корнер топка от Марио Гомес и я довкара във вратата на швейцарците.

В 49-ата минута Рибери вкара втория си гол в мача и сложи край на интригата. Той се възползва от много хубав пас на Томас Мюлер и с удар от близка дистанция оформи крайното 3:0 в мача.

В другия двубой от групата Рома стигна до 1:1 при гостуването си на румънския шампион Клуж.

Римляните откриха в 21-ата минута чрез Марко Бориело, който бе останал сам срещу стража на румънците и го прехвърли. По всичко изглеждаше, че Рома ще стигне до успеха, но в 88-ата минута домакините изравниха чрез Ласина Траоре.

След последните изиграни срещи в групата Байерн завършва като лидер в нея с актив от 15 точки, пред Рома с 10 точки, Базел с 6 точки и Клуж с 4 точки.

Байерн пази Нойер

Вратарят под въпрос до последно

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)