3. Байер отново без победа на "LTU Arena" за Бундеслигата

Байер отново без победа на "LTU Arena" за Бундеслигата

След фамозната гала вечер срещу Байерн в турнира за Купата на Германия, „аспирините” се завърнаха обратно към реалния си и труден живот в Бундеслигата.

Този път препъникамък за Байер се оказа непретенциозният тим на Бохум. Своеобразните домакини бяха на крачка от далеч по-тежък резултат, след като гостите поведоха в резултата още в първото полувреме. Леверкузен записа трета домакинска точка на терена във временния си дом в Дюселдорф, с което отдалечаването от местата даващи право на участие в евротурнирите започва да нараства до застрашителни величини.

Бохум излезе с мотивиран състав, който се бори твърдо и геройски, изграждайки нелоша основа за напускане зоната на изпадащите. Точките на спасението след  23-я кръг в германското първенство са вече само 3.

Капитанът Кристоф Дабровски изведе състава от Вестфален напред в резултата, засичайки  с глава центриране от фаул на Кристиан Фукс. Домакините се върнаха в мача благодарение на голмайсторът Патрик Хелмес, който наниза 17-я си гол за сезона. Хелмес се разписа от дузпа в 66-ата минута, след като с ръка в наказателното си поле игра Мергим Марвай. Последният получи втори жълт и следователно червен картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко.

В 84-ата минута Даниел Фернандес практически спаси тима си след като две чисти положения на Енрике, който стреля неуспешно от непосредствена близост.

Резултатът в крайна сметка остана непроменен и отборите поделиха по една точка за борбата си в Бундеслигата.

В другия неделен двубой от 23-я кръг на немското първенство двете нули на светлинното табло определиха крайния резултат между Арминия Билефелд и Айнтрахт Франкфурт. Гостите трябваше да се борят без почти дузина наказани или контузени ключови играчи. Арминия, които не бяха изправени пред подобни затруднения, с изключение на контузения топнападател Артур Вихнярек, се доближи все повече към нежеланото 16-о място.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)