3. Байер Леверкузен отказа аутсайдера Фрайбург за 4 минути с 3:1

Байер Леверкузен отказа аутсайдера Фрайбург за 4 минути с 3:1

"Аспирините" бележат три гола за четири минути, топреализаторът Кийслинг с нов отличен мач за водача в Бундеслигата

Байер Леверкузен се върна на лидерската позиция в немската Бундеслига след убедителна победа с 3:1 срещу Фрайбург в мач от 20-я кръг. Пореден отличен мач за домакините днес направи топреализаторът на първенството и „аспирините” Щефан Кийслинг, който се отличи с гол и редица опасни положения пред противниковата врата.

Очаквано Леверкузен пръв достигна до чисто голово положение. В 11-ата минута вратарят на Фрайбург Симон Пуплен даде неточен пас в предни позиции. Играч на Байер овладя и моментално подаде към Кийслинг. Русокосият нападател бързо напредна и опита удар, който обаче бе избит с крак от Пуплен.

Байер продължи да атакува настървено, а първото попадение в срещата падна в 36-ата минута. Попадението на Кийслинг доведе до истински порой от голове, като в рамките на четири минути след това паднаха още два гола, с които Байер малко или много реши мача в своя полза. Кийслинг реализира дежурния си гол след центриране на Транкило Барнета. Нападателят надскочи Бучер и от малък ъгъл се разписа за 13-и път този сезон. Минута след това швейцарският национал Ерен Дердийок покачи за 2:0 след ужасяваща намеса на стража на гостите. Пуплен боксира центриране в пеналта си, но топката попадна право на крака на Дердийок, който стреля точно в десния ъгъл на вратата.

За 3:0 в 40-ата минута се разписа бранителят Сами Хупия, който бележи във втори пореден двубой за „аспирините”. Тони Кроос центрира от корнер право върху главата на Хупия, който заби със сила за класическото 3:0.
Във втората минута от добавеното време на първата част Транкило Барнета подаде в наказателното поле, където Дердийок  се размина нещастно с топката. След почивката в 54-ата минута отново Дердийок имаше нова възможност да се разпише, този път след подаване на Кийслинг.

В 66-ата минута Феликс Бастианс върна един гол за Фрайбург. Бранителят проби от дясната страна на наказателното поле и от 11 метра прати топката покрай Рене Адлер, който не успя да реагира навременно и пропусна кълбото за 1:3. Само две минути по-късно Фрайбург можеше да намали изоставането си с още един гол, но този път Адлер показа класа. До нови попадения в оставащото време не се достигна и Байер направи поредна уверена крачка към първа шампионска титла в историята си. Леверкузен записа 44 точки и задмина за поредна седмица преследвачите Байерн (42 т.). Фрайбург е все по-близо до зоната на изпадащите с 15-ото си място непосредствено над чертата.