3. Байер Леверкузен матира Кьолн с атаки по учебник (ВИДЕО)

Байер Леверкузен матира Кьолн с атаки по учебник (ВИДЕО)

Белараби даде и двете асистенции за 2:0, Чичарито пак бележи

Байер Леверкузен надигра Кьолн с 2:0 като гост в последния мач от 29-ия кръг на Бундеслигата и се доближи само на точка от третия Херта. „Аспирините” вкараха и двата си гола в края на първата част.

50 000 души на „Райн Енерги” се надяваха да видят край на серията на „козлите” от три поредни домакински поражения, но вместо това видяха и четвърта загуба.

В 39-ата минута Байер разви отлична атака с едно докосване, Карим Белараби прехвърли над последния защитник и Юлиан Брандт от въздуха разстреля вратаря Хорн за 1:0. Цялата атака беше много красива и бърза.

Минута преди почивката Брандт центрира ниско отляво, Белараби овладя и изчака Чичарито, за да му подаде и мексиканецът с лекота се разписа в близкия ляв ъгъл с 25-ия си гол за сезона – 2:0.

Кьолн нямаше отговор на играта на гостите и в заключителните секунди Битенкур от техния отбор и Вендел от гостите бяха изгонени с червени картони.

Леверкузен е четвърти с 48 точки, зад третия Херта, който има 49, и дръпна пред петия Борусия М’Гладбах (45). Кьолн е 11-и с 34 точки.

14 0 Хофенхайм 29 7 10
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)