3. "Българският" Енерги на бараж за оставане след 3:0 над Леверкузен

"Българският" Енерги на бараж за оставане след 3:0 над Леверкузен

Тимът на Енерги (Котбус) ще има още един шанс за оцеляване в немската Бундеслига. В последния кръг на шампионата тимът на Станислав Ангелов и Димитър Рангелов победи Леверкузен с категоричното 3:0 и завърши на 16-о място в крайното класиране на надпреварата.

От тази година това място дава право на бараж с третия от Втора Бундеслига. В момента на тази позиция във втория ешалон на Германия е Нюрнберг.

Рангелов пропусна мача с „аспирините” заради контузия, докато Ангелов бе на терена до 75-ата минута на мача. Срещата вървеше при резултат 0:0 след едно полувреме игра. В последната му минута обаче Видал получи червен картон и гостите от Леверкузен останаха с 10 човека на терена.

5 минути след почивката Енерги се възползва от този факт и Юла откри резултата. В 64-ата Ривич реализира за 2:0, а отново Юла 5 по-късно бе точен за класическото 3:0.

Срещата завърши при този резултат и Енерги се класираха на 16-а позиция в крайното класиране с 30 точки. Леверкузен приключват кампания 2008/09 на 9-а позиция с 49 точки.