3. Айнтрахт вкара пет на Аугсбург (ВИДЕО)

Айнтрахт вкара пет на Аугсбург (ВИДЕО)

Чандлър и Костич се разписаха по два пъти за успеха на тима от Франкфурт

Айнтрахт спечели с 5:0 домиканството си на Аугсбургот 21-ия кръг на Бундеслигата. Тимати Чандлър отбеляза първите две попадения за домакините, последва гол Андре Силва, а в края на срещата Филип Костич се разписа два пъти за  крайното 5:0.

Гостите можеха да поведат в самото начало на двубоя, но Рубен Варгас не успя да се възползва добре от перфектното подаване, което получи, и ударът му бе отразен от стража на Айнтрахт. Последваха силни минути за домакините, но те не доведоха до нищо опасно пред вратата на Аугсбург.

В 32-ата минута Тимати Чандлър успя да се измъкне от противниковата защита и засече центриране, но опитът му бе отразен от вратаря на Аугсбург.  Пет минути по-късно Чандлър все пак откри резултата след брилянтен удар в горния ляв ъгъл на вратата.

В края на полувремето Флориан Нидерлехнер опита да възстанови равенството, нахлувайки в наказателното поле, но опитът му бе спасен. Само три минути след подновяването на играта отново Чандлър засече топката от ъглов удар и с перфектен удар с глава я изпрати право в мрежата на Томаш Кубек.

В 55-ата минута Андре Силва направи резултата класически, засичайки центриране на Филип Костич. Португалецът достигна до топката и с глава я изпрати право в долния ляв ъгъл на вратата. Последваха спокойни минути, но в края на двубоя, само за 2 минути, Костич съумя да отбележи две бързи попадения, с които качи резултата на 5:0.