3. Айнтрахт удържа 1 гол аванс срещу Кьолн

Айнтрахт удържа 1 гол аванс срещу Кьолн

"Орлите" се изравниха с "козлите" и Борусия Дортмунд

Айнтрахт (Франкфурт) удържа крехка преднина от един гол срещу Кьолн, за да запише поредна победа у дома. Двубоят от 10-ия кръг на Бундеслигата завърши 1:0.

С първия гол в немското първенство на Мият Гачинович, паднал още в 5-ата минута, домакините спечелиха и останаха без поражение у дома този сезон. Роденият в Нови Сад сърбо-босненски халф засече с глава центриране отдясно и отбеляза в 14-ия си мач в Бундеслигата.

До почивката Айнтрахт създаде още положения, но не успя да удвои аванса си, а асът на Кьолн Антони Модест, който вкара последните 7 гола на Кьолн в Бундеслигата, не успя да нанесе точен удар в 16-ата минута.

През второто полувреме „козлите” положиха всички усилия, за да изравнят, но не бяха споходени от спортен шанс.

Пет минути след почивката Кьолн пропусна най-чистото си положение. Юя Осако, който беше оставен непокрит, фалцира с глава прекалено много и топката премина покрай далечната греда в аут.

В заключителните минути центриране на задната греда бе изчистено от Тимъти Чандлър, който изпревари Цолер в последния момент.

А в добавеното време, когато вратарят на гостите Тимо Хорн отиде да скача, Дани Блум не улучи опразнената врата. Иначе отигра отлично ситуацията и само точност в удара му попречи.

Така, Айнтрахт спечели минимално и се изкачи до 7-ата позиция с 18 точки, изравнявайки се с шестия Кьолн. Борусия Дортмунд има същия актив.

13 -1 Волфсбург 10 2 3 5 9:13 -4
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)