3. Айнтрахт се издъни у дома срещу Майнц (ВИДЕО)

Айнтрахт се издъни у дома срещу Майнц (ВИДЕО)

"Орлите" стигнаха до равенство, което може да им коства мястото в Шампионска лига

Айнтрахт (Франкфурт) допусна домакинска издънка, завършвайки наравно 1:1 с Майнц 05 в двубой от 32-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Дойче банк Парк".  Ремито може да коства мястото на "орлите" в Шампионската лига през следващия сезон.

Гостите поведоха в 11-ата минута чрез Карим Онисиво, а в 86-ата минута Айдън Хрустич изравни. Така футболистите на треньора Ади Хютер остават на пето място с 57 точки, с една по-малко от четвъртия Борусия (Дортмунд). Майнц е 12-и с 36 пункта.

Гостите излязоха напред в резултата в 11-ата минута. Тогава Доминик Кор намери Карим Онисиво, който с мощен удар вкара за 0:1.

В 76-ата минута Майнц получи златен шанс да удвои аванса си, когато Онисиво се озова сам срещу Трап, но пропусна.

"Орлите" изравниха в 86-ата минута. Тогава Андре Силва намери Айдън Хрустич, който се оказа най-съобразителен в наказателното поле и изравни.

До края на мача Стивън Цубер и Андре Силва пропуснаха да донесат успеха на Айнтрахт.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)