3. Айнтрахт изненада Дортмунд като гост – 3:2

Айнтрахт изненада Дортмунд като гост – 3:2

Отборът на Айнтрахт Франкфурт хвърли бомбата в 21-ия кръг на Първа Бундеслига, след като победи Борусия Дортмунд с 3:2, при това на собствения му „Сигнал Идуна Парк”.

Двубоят започна страхотно за гостите, които излязоха напред в резултата още в 8-та минута, след като Охс качи кълбото на главата на Колер, който не сбърка за 1:0. След това попадение домакините веднага се вдигнаха на щурм в търсене на изравнително попадение, което дойде в 17-ата минута. Тогава Хумелс бе изведен на изгодна позиция от египтянина Мохамед Зидан и не сбърка за 1:1. До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

През второто полувреме играчите на Борусия натиснаха здраво и съумяха да поведат в 57-ата минута, след като отново Зидан намери Бариос в наказателното поле на Айнтрахт, а вторият не сгреши, пращайки кълбото за втори път в мрежата на гостите. След този гол домакините продължиха да натискат, но при една контраатака в 65-ата минута бяха наказани от Себастиан Юнг – 2:2. И за да бъде драмата пълна гостите от Франкфурт попариха за трети път „Сигнал Идуна Парк” в 74-ата минута. Тогава Тебер задържа в полето на Дортмунд, намери по прекрасен начин Майер в наказателното поле на домакините, а вторият отбеляза за 3:2, оформяйки по този начин и крайния резултат.

След това поражение Борусия се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 36 точки. Гостите от Айнтрахт пък са 7-и с 31 спечелени точки.

Вердер и Борусия (Дортмунд) завъртяха 0:0 за първи път от 23 години насам (ВИДЕО)