3. Автогол донесе победата на Херта срещу Хофе в берлинския сняг

Автогол донесе победата на Херта срещу Хофе в берлинския сняг

Херта Берлин спечели трите точки срещу Хофенхайм благодарение на автогол. Домакините в мача от 13-ия кръг на Първа Бундеслига спечелиха с 1:0 на „Олимпиящадион“.

Срещата се игра при изключително силен снеговалеж, който много затрудни двата тима на терена.

Единственото попадение падна в 30-ата минута. След центрирана топка в наказателното поле от фаул, последва разбъркване в наказателното поле, а Еуген Полански засече топката с глава в собствената си мрежа. Вратарят се опита да избие, но въпреки това топката премина през голлинията.

През второто полувреме Хофенхайм опита да изравни, като създаде няколко по-опасни положения, но не се стигна до гол.

След победата Херта Берлин заема 4-о място в класирането на Германия с 23 точки, докато Хофенхайм е на изключително тежката последна позиция с едва 8 точки.

15 0 Хановер 13 3 2 8 13:24 -11 11
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)