3. "Аспирините" поставиха Айнтрахт на колене за 11 минути

"Аспирините" поставиха Айнтрахт на колене за 11 минути

Байер разгроми гостуващия Айнтрахт с 4:0 на своя „БайАрена”. Попаденията отбелязаха Кийслинг, Райнарцт, Кроос и младият Ларс Бендер, който вкара последния гол едва три минути, след като се бе появил в игра.

С три светкавично бързи попадения в първите 11 минути на срещата домакините от Леверкузен поставиха съперника си в изключително неизгодна ситуация. Домакините контролираха мача през всяка от 90-те минути на срещата.

Първи във втората минута се разписа голмайсторът на първенството Щефан Кийслинг с осмото си попадение от началото на кампанията. Ерен Дердийок и Щефан Райнарцт създадоха главоболия на отбраната на Айнтрахт, вратарят Ралф Ферман се опита да изчисти, но не успя. Топката не напусна малкото наказателно поле, откъдето Кийслинг с лекота вкара за 1:0.

В четвъртата минута резултатът стана 2:0, а „отговорен” за гола бе халфът Райнарцт. Транкило Барнета центрира остро към дясната греда, там полузащитникът скочи високо и с глава прати кълбото в мрежата. Седем минути по-късно Байер вече водеше комфортно с 3:0. Навлизащият във все по-добра форма полузащитник Тони Кроос вкара третия си гол за сезона. Кийслинг се опита да комбинира с Дердийок, но подаването изненада швейцарският нападател. Това обаче не бе проблем за връхлитащия Кроос, който от 18 метра простреля Ферман за 3:0.

Гостите от Франкфурт не успяха да намерят удачен отговор на тежкия удар до края на първото полувреме. След почивката „аспирините” заиграха със завидно спокойствие и сигурност. Домакините разчитаха основно на контраатаки и продължително задържане на топката в средата на терена. Байер нанесе още един и последен удар по честта на гостите. В 86-ата минута Ларс Бендер отбеляза четвърти гол, с което направи резултата наистина разгромен. Едва три минути след като се бе появил в игра Бендер пое топката, финтира вратаря на Айнтрахт и се разписа на празна врата за първия си гол в Бундеслигата.

Победата осигури на Байер спокойствие за първото място в Бундеслигата поне за една седмица. „Аспирините” са първи във временното подреждане с 26 точки след 12 кръга. Вторият Вердер е с четири точки и мач по-малко, също колкото има и Хамбургер. Айнтрахт е девети с 16 т., но може и да не запази позицията си, защото в засада дебнат съставите на Борусия Дортмунд и Хановер.