3. "Ад" от Данте за Вердер в Бремен

"Ад" от Данте за Вердер в Бремен

Бременци се пропукаха в края и завършиха 1:1 с гостите от Борусия (Мьонхенгладбах), благодарение на гол на Данте в 90-та минута

Отборът на Вердер (Бремен) не можа да победи и завърши 1:1 с гостуващия тим на Борусия (Мьонхенгладбах). Двубоят бе част от 26 кръг в германската Първа Бундеслига. Единственото попадение за домакините реализира Сандро Вагнер в 39-та минута. В последните секунди на мача централният защитник Данте посече домакините и донесе точката на Малката Борусия.

Двубоят започна страхотно за домакините и още в 3-та минута Вагнер нацели гредата зад стража на Борусия. Десет минути по-късно Тони Янтшке от гостите отправи удар с глава, който мина на сантиметри от вратата на Тим Визе.

Секунди след това Тим Боровски демонстрира силен, но неточен удар, а Пер Мертезакер повтори упражнението в 19-та минута. В 24-та минута Клаудио Пизаро стреля с глава, но в аут.

Натискът на домакините продължи и Сандро Вагнер вкара с глава след подаване на Пизаро. Така завърши и първата част.

През второто полувреме сблъсъкът продължи да се движи в същата посока и бременци владееха инициативата. Удари на Арнаутович и Фрингс не сполучиха, а опити за гол от гостите направиха само Нойстадтер и Мике Ханке.

В 89-та минута Марко Арнаутович нацели с глава гредата и всички зрители си мислеха, че мачът на стадион "Весерщадион" трябва само да се доиграе и Вердер да си тръгне с 3-те точки.

Да, но гостите не бяха на това мнение. В последната минута Аранго центрира към Данте и той вкара за 1:1 и покоси всички от щаба на домакините. След хикса бременци са на 12-та позиция в класирането с 29 точки, докато М'Гладбах е на последното 18-то място с актив от 23 т.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)