3. Аарон Хънт качи Вердер до седмото място в Бундеслигата

Аарон Хънт качи Вердер до седмото място в Бундеслигата

Хънт вкара и двата гола за домакинския успех с 2:1 над Майнц

Вердер взе успех с 2:1 като домакин на Майнц в последна среща от 10-ия кръг на Буднеслигата и настигна съперника в таблицата. Аарон Хънт вкара и двата гола за „бременските музиканти”, а Адам Салай вкара 8-ия си гол през сезона за Майнц.

Майнц започна силно пред над 39 000 на „Везер Щадион”, но домакините зарадваха трибуните с първата си опасна атака.

В 11-ата минута Петерсен върна за Хънт между краката на защитник и Хънт прати под гредата в десния ъгъл за 1:0.

Две минути по-късно Елжеро Елия удари греда с нисък удар в близкия ъгъл от границата на пеналта.
Мюлер едва не изравни с диагонален шут по земя, но вратарят Миелиц спаси с плонж.

Иваншиц направи голям пропуск за гостите след половин час игра. След голяма грешка на Гебре Селасие, австриецът получи топката, когато вратарят Миелиц не беше на вратата, но се забави и вместо да прати в празната вратата стреля над гредата.

След почивката Петерсен бе близо до втори гол, но стреля от воле покрай гредата.

Иваншиц опита опасно с глава, но Миелиц изби в корнер. Играта през втората част бе по-бавна и това бе по вкуса на гостите.

В 64–ата минута бившият защитник на ЦСКА Радослав Забавник качи на главата на за Адам Салай и унгарецът с глава в обратния ъгъл матира стража на домакините за 1:1 с 8-мия си гол от началото на сезона.

4 минути преди края Арон Хънт вкара втория си гол в мача с много техничен удар над стената при пряк свободен удар. Веткло не се намеси добре и въпреки лекия, но много добре насочен удар, топката мина зад голлинията до дясната греда. Това бе пети гол за Хънт през кампанията.

Вердер има 14 точки на 7-о място, Майнц има същия актив на 8-ма позиция.
Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)