3. Аахен се измъчи с Франкфурт, но се класира на 1/4 финал

Аахен се измъчи с Франкфурт, но се класира на 1/4 финал

Домакините успяха да победят след изпълнение на дузпи

Отборът на Аахен се класира на 1/4 финал от турнира за Купата на Германия след трудна победа над тима на Айнтрахт (Франкфурт). Двата състава изиграха 120 минути и резултатът бе 1:1, след което се наложи победителят да бъде определен чрез дузпи. При 11-метровите удари Аахен вкараха всичките си удари, докато Айнтрахт направи два пропуска и напуска надпреварата.

Гостите в лицето на Франкфурт бяха по-активни през първата част. Голаджията на Айнтрахт Теофанис Гекас се опиваше да тормози постоянно защитата на Аахен. В 14-та минута Пирмин Швеглер бе изгонен за нарушение в наказателното поле на гостите. Аахен получиха правото да изпълнят дузпа, но Марко Хогер изпусна и не успя да даде аванс на домакините.

В 32-та минута Гекас уцели гредата с удар от средно разстояние. В 36-та минута Арслан отправи точен удар по посока вратата на Франкфурт, но Фарман спаси. До края на срещата на стадион „Тиволи” двата отбора не успяха да си отбележат голове и тя завърши в редовното време при резултат 0:0.

В 30-те минути продължение, разделени на две по 15, двата тима решиха, че вече нямат какво да губят и играта се поотвори. Бенджамин Ауер опита удар в 93-та минута, но бранител на гостите блокира пътя на топката.

Все пак в 93-та минута Марко Хогер, който изпусна дузпата за Аахен успя да даде аванс на своите и да се реваншира за пропуска. В 99-та минута Франкфурт изравниха след асистенция на Александър Майер и гол на Мартин Фенин.

До края на продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол и след 120 минути игра резултатът беше 1:1. Така кой ще отиде на ¼ финал се определи с дузпи. При ролетката на дузпите по-корави се оказаха Аахен и надделяха с 5:3. Така напред се класират домакините с резултат от мача след продължения и дузпи 6:4.

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)