3. Зенит взе своето на "Сан Сиро" и ще играе в Лига Европа напролет (+ВИДЕО)

Зенит взе своето на "Сан Сиро" и ще играе в Лига Европа напролет (+ВИДЕО)

Малага и Андерлехт завършиха при резултат 2:2 в другия мач от група "С"

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) постигна победа с минималното 1:0 като гост на Милан в среща от група „С” на Шампионската лига. Мачът се игра на стадион „Сан Сиро” в Милано.

Руският шампион бе загубил шансове за класиране на осминафиналите още преди изиграването на двубоя с „росонерите”, но победата над италианския тим остави Зенит на третата позиция и в крайното подреждане на групата и по този начин руският шампион ще играе в Лига Европа напролет. Милан пък остава с актив от 8 точки и завършва на 2-ро място в групата, където щеше да финишира дори и да бе постигнал победа срещу Зенит.

Милан създаде повече на брой опасности пред вратата на съперника през първото полувреме, но не успя да достигне до попадение, докато Зенит имаше по-малко на брой голови възможности, но пък се възползва от една от тях и отбеляза гол. Руският шампион успя да поведе в 35-ата минута, когато Дани със страхотен удар с десния крак забоде кълбото в левия ъгъл на вратата на „росонерите”. До почивката Милан не успя да възстанови равенството и така след 45 минути игра руският шампион водеше с 1:0.

През втората част Милан се опита да достигне до равенството и създаде добри ситуации за отбелязване на гол пред Вячеслав Малафеев. Пропуски пред вратата на гостите обаче направиха Джампаоло Пацини, Матийо Фламини, Боян Къркич, Кевин-Принс Боатенг и влезлите като резерви Робиньо и Стефан Ел Шаарави. Зенит също не успя да отбележи нов гол, като добри възможности за гостите пропиляха Сергей Семак и Константин Зирянов.

По този начин руският тим спечели мача на „Сан Сиро” с 1:0. В другия двубой от групата Малага и Андерлехт завършиха наравно – 2:2. Мачът се игра на стадион „Ла Росаледа”, а домакините си бяха гарантирали първата позиция в групата още преди изиграването на двубоя.

Равенството бе трето поредно за Малага в група „С” и испанският тим финишира на 1-ото място в крайното подреждане с актив от 12 точки. Андерлехт завърша на последната 4-та позиция с 5 пункта и приключва с участието си в европейските клубни турнири през този сезон.

Резултатът на „Ла Росаледа” бе открит в 45-ата минута, когато Дуда изведе домакините с гол напред, след като нанесе великолепен удар от границата на наказателното поле, а кълбото се оплете в мрежата на гостите. Андерлехт обаче не се предаде и изравни почти веднага след почивката. В 50-ата минута Милан Йованович отбеляза попадение след страхотен прехвърлящ удар с левия крак и по този начин резултатът стана 1:1.

В 61-ата минута Диего Бунаноте намери с отличен пас Дуда, който овладя кълбото по чудесен начин и с много хубав удар го прати неспасяемо в мрежата на гостите за 2:1. Андерлехт обаче все пак съумя да се добере до равенството. Това се случи в 89-ата минута, когато Мбокани се разписа, засичайки центриране в наказателното поле на Малага, и по този начин оформи крайното 2:2.