3. Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Милан постигна втори последователен успех с резултат 3:0 над Лече, след като спечели домакинството си от VI кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ вкараха попаденията в рамките само на 5 минути в края на първото полувреме, а точно толкова бяха нужни на младока Давиде Бартесаги да си изкара червен картон, след като се появи от пейката в 75-ата.

Алваро Мората откри резултата в 38-ата минута, в 41-ата Тео Ернандес удвои, а в 43-ата Кристиан Пулишич оформи класиката и крайното 3:0.

След него Милан се изравни по точки с лидера Торино, който също има 11, но и мач по-малко, докато Лече остана с 5 пункта в актива си.

Двубоят започна с по-активни действия на гостите, които обаче трудно затрудняваха Майк Менян.

"Росонерите" поведоха в 38-ата минута. Тео Ернандес центрира към далечната греда от пряк свободен удар, а Алваро Мората с глава вкара за 1:0.

Две минути след това Рафаел Леао изведе Тео Ернандес отляво, а франският национал от малък ъгъл не остави шансове на вратаря за 2:0.

Лече допусна и трети гол до края на полувремето, Домакините спечелиха топката в полето на съперника. Мората бе изведен в наказателното поле, а той я предостави на Ейбрахам, който уцели гредата.

Топката отново стигна до англичанин, като този път вратарят отрази изстрела. Кълбото обаче се озова в Пулишич и той вече не сбърка.

През втората част "росонерите" намалиха оборотите, а в 80-ата минута останаха с човек по-малко. Тогава младият защитник Давиде Бартезаги беше изгонен с директен червен картон.

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи