3. Ювентус "изключи" при 2:2 срещу Чезена (ВИДЕО)

Ювентус "изключи" при 2:2 срещу Чезена (ВИДЕО)

Видал изпусна дузпа в края, а "Морските кончета" можеха да победят шампиона, който игра много слабо тази вечер

Ювентус изигра слаб мач и взе само точка от гостуването на Чезена след 2:2 на „Дино Мануци” в много драматичен мач, който сложи край на 23-ия кръг в Серия А. Джурич даде аванс на Чезена, но Мората и Маркизио обърнаха мача още преди почивката. След паузата Бриенца изравни, а Видал изпусна дузпа и шампионите се разминаха с успеха.

„Старата госпожа” имаше шанс да се откъсне с 9 точки на върха пред втория Рома, който направи 0:0 у дома с последния Парма. Карлос Тевес беше наказан, а Киелини получи почивка. Йоренте и Мората за първи път играеха заедно в атака за първи път като титуляри, но Йоренте показа обичайната за себе си в последно време летаргична форма.

Изкуственият терен на „Дино Мануци” не бе по вкуса на шампионите, чийто играчи се подхлъзваха безброй пъти тази вечер, но това не може да е оправдание за слабата им игра.

Първите минути принадлежаха на Чезена и само две блестящи намеси на Буфон попречиха на „Морските кончета” да поведат рано.
Първо Дефрел нахлу отляво и стреля към близката греда, но опитният страж изби с една ръка, а после Бонучи направи голяма грешка и Дефрел излезе сам срещу Буфон, който обаче излезе напред и спаси в ситуация един на един.

Между тези две положения Погба загатна за класата си и накара Леали да спасява. Удар на Зе Едуардо пък доведе до нова намеса на Буфон, който спаси три пъти в първите 11 минути.

Йоренте не намери вратата след удар с глава отблизо, а Чезена поведе напълно заслужено в 17-ата минута. Пирло направи нещо рядко срещано и сбърка пас в центъра, Дефрел подхвана контра и изведе през центъра Милан Джурич, който този път успя да преодолее Буфон за 1:0.

Джурич имаше още една възможност почти веднага след гола, но си поведе лошо с гърди и извади в аут. Ювентус изравни доста лесно в 27-ата минута, когато Погба качи на главата на Мората и нападателят прониза левия ъгъл.

Само 6 минути по-късно обратът стана пълен. Йоренте се пребори с бранител и пусна леко пред вратата, където дебнеше Маркизио, който изпревари бранител и мушна пак в левия ъгъл за 2:1.

Въпреки аванса в резултата Ювентус не играеше никак убедително и Чезена отново имаше превес в началните минути на втората част. Едно центриране бе твърде високо за Джурич, но зад босненеца бе Бриенца, чийто мерник обаче изневери.

20 минути преди края Рендзети изсипа към наказателното поле на „бианконерите”, Джурич надскочи Евра и свали добре с глава за Бриенца, който с воле с левия крак матира Буфон в долния ляв ъгъл за 2:2.

Драмата стана още по-голяма 10 минути преди края. Йоренте овладя центриране отдясно и опита задна ножица с гръб към вратата, но Лукини спря топката с високо вдигната ръка и реферът Кармине Русо даде дузпа. Треньорът на Чезена Доменико Ди Карло бе изгонен за протестите си, а Артуро Видал изобщо не уцели вратата от бялата точка и прати покрай лявата греда.

В края домакините на два пъти имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Лихщайнер и след това за задържане на техен играч, но такава не бе отсъдена и мачът завърши без победител.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей