3. Юве писа шестица на Верона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве писа шестица на Верона (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Старата госпожа” ще играе в 1/4-финалите на турнира за Купата на Италия

Ювентус се класира безпроблемно за ¼-финалите на турнира за Купата на Италия, след като разгроми с 6:1 гостуващия Верона.

„Бианконерите” не дадоха никакви шансове на своя опонент и откриха резултата още в шестата минута, когато Себастиан Джовинко изпълни прецизно пряк-свободен удар и топката спря в мрежата, макар че вратарят на гостите успя да я докосне.

Малко по-късно Роберто Перейра удвои преднината на своите. Той се разписа в 21-ата минута, след като напредна сам и елегантно матира Рафаел за втори път в срещата.

Стражът на Верона все пак показа класа след силен шут на Алваро Мората, а в края на полувремето Джовинко оформи класическия резултата с удар отблизо.

Въпреки това обаче домакините не намалиха оборотите през втората част и още в 53-ата минута Пол Погба покачи на 4:0.

Почетното попадение за гостите пък падна само четири минути по-късно, когато Нене вкара след един ъглов удар.

В 63-ата минута обаче Джовинко бе повален  в пеналта и реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Алваро Мората.

Крайният резултат пък оформи резервата Кингсли Коман, който влезе на терена в 65-ата минута и сложи точка на спора в 78-ата.

Така Юве се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу състава на Парма.

Останалите отбори, които към момента са си осигурили участие в следващата фаза, са Милан и Лацио.

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи