3. Юве обърна Аталанта с брилянтен гол на Пирло (ВИДЕО)

Юве обърна Аталанта с брилянтен гол на Пирло (ВИДЕО)

Шампионите изиграха слаб мач с мисъл за Борусия (Дортмунд), но успяха да надвият с 2:1 и пак са с 10 точки пред Рома

Ювентус игра доста под обичайното си ниво, но успя да стигне до 2:1 след обрат у дома срещу Аталанта след фамозен гол на Андреа Пирло в първия мач от 24-ия кръг в Серия А. Аталанта игра храбро, но записа 10-о поредно поражение срещу „бианконерите” в шампионата, а авансът на Ювентус на върха пред Рома отново набъбна до 10 точки.

Мачът бе изтеглен за петък вечер, за да има повече време италианският шампион да се готви за ключовия сблъсък срещу Борусия (Дортмунд) във вторник вечер в Торино в Шампионска лига. Лошата новина за Алегри е, че Падоин и Лихщайнер получиха жълти картони и няма да играят в гостуването на прекия съперник за титлата Рома в следващия кръг на калчото.

В началото Йоренте засече центриране от корнер на първа греда с воле в аут, а Касерес отлично върна почти от аутлинията около точката на дузпата, но там нямаше никой. Йоренте беше хубаво изведен зад защитата, но по диагонала не нацели вратата.

Аталанта се защитаваше изцяло в първите 25 минути, но още в първата си опасна атака стигна до чисто положение и отново Буфон направи невероятна намеса. Пирло изби и без да иска изведе Даниеле Басели, който от 5-6 метра от упор стреля с воле, но Буфон изби. При последвалия корнер обаче Джулио Милячо скочи най-високо и прати в лявата греда, топката мина зад голлинията изцяло преди Буфон да я избие и гостите поведоха с 1:0.

Юве отговори веднага и Тевес изведе Перайра сам срещу вратаря, но Спортиело успя да хване шута му от 2-3 метра. След това отново Спортиело предотврати сигурен гол и с една ръка извади силен шут на Касерес към близкия десен ъгъл.

При последвалия корнер обаче ремито бе възстановено. Пирло центрира, ударът с глава на Бонучи бе спасен, но после четирима в бяло-черно се оказаха пред голлинията и Йоренте някак добута зад нея за 1:1. Гостите искаха засада и Тевес наистина изглеждаше зад защитата, но поглед от друга камера показа, че Лука Чигарини покрива всички играчи на съперника и голът е редовен.

Ювентус изравни 14 минути след първия гол и така Аталанта стана тимът, който е водил най-много минути срещу шампиона този сезон досега.
Изглеждаше, че първото полувреме върви към равенство, но не така мислеше ветеранът Андреа Пирло. Той пое топката и от 29 метра пусна неспасяем снаряд в горния десен ъгъл – 2:1 и истинска магия от Пирло.

През втората част един от най-добрите за гостите – Запакоста, се контузи и бе заменен. Вратарят Спортиело продължи да прави чудеса и спаси удар с глава на Погба на втора греда от непосредствена близост.

Маркизио имаше претенции за дузпа, а вместо това видя жълт картон за спречкване със Скалони. Чигарини ритна с бутонката в главата Маркизио в наказателното поле малко по-късно, но дузпа учудващо пак нямаше.

Треньорът на Аталанта Стефано Колатуоно бе пратен в трибуните, а в края Юве съвсем намали оборотите и удар на Боакие бе избит с мъка. После пък резервата Мората направи рейд и точно преди да стреля Мазиело успя да му избие в корнер.

Милячо имаше един последен шанс да изравни, но с глава пропусна, а появилият се съвсем в края Кингсли Коман си поигра със защитата, но от никакъв ъгъл не затрудни вратаря.

Ювентус е лидер с 57 точки и има 10 аванс пред втория Рома (47) и 15 пред третия Наполи. Аталанта остана с 23 и е точно над чертата на 17-о място с 3 аванс пред 18-ия Каляри.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей