3. Юве изсипа нов дъжд от голове в мрежата на Верона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве изсипа нов дъжд от голове в мрежата на Верона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите сразиха веронци с 4:0 и се откъснаха с 5 точки пред Рома на върха в Серия А

Ювентус напълно надигра Верона за 4:0 на своя „Ювентус Стейдиъм” в Торино в последна среща от 19-ия кръг на Серия А. След два гола на Тевес и по един на Погба и Перейра шампионите дръпнаха с 5 точки на върха пред втория Рома, който вчера в събота направи 1:1 с Палермо.

Само преди 72 часа „бианконерите” бяха размазали Верона с 6:1 за Копа Италия, а в неделната вечер историята се повтори и след нови 4 гола Юве напълни мрежата на „жълто-сините” с 10 гола за 3 дни.

На практика двубоят бе решен още до 7-ата минута, когато отборът на Алегри вече водеше с 2:0. Верона никога не е побеждавал Ювентус като гост в калчото (4 ремита и 21 загуби), а тази вечер набързо осъзна, че ще запише 22-ра загуба.

160 секунди след началото Мората овладя вляво и пусна за Погба централно пред наказателното поле, а френската звезда с премерен шут от 23-24 метра оплете в долния десен ъгъл.

В 7-ата минута Мората центрира ниско отдясно, топката се отклони в крака на бранител, Погба умно я остави зад себе си за Тевес, който веднага с десния крак покачи на 2:0.

Пирло бе близо до трети гол, но вратарят Рафаел извади прекия му свободен удар изпод гредата. Панайотис Тачидис не успя да засече нещо между удар и подаване на Лука Тони при една от много редките атаки на гостите.

Нов пряк свободен удар на Пирло под стената отиде в краката на Касерес и уругваецът стреля на сантиметри покрай лявата греда. Погба скри топката на защитата, ала Рафаел изби фалцовия му изстрел към далечния ъгъл.

Втората част премина в същото русло и Мората шутира покрай левия страничен стълб. В 66-ата минута Киелини пусна в коридор за Роберто Перейра и бившият играч на Удинезе прати под гредата за 3:0.

Маркизио овладя отдясно и подаде по земя на Тевес в наказателното поле, аржентинецът се обърна и от много малък ъгъл промуши между краката на вратаря с втория си гол в мача – 4:0 в 74-ата минута.

Алегри пусна в игра Симоне Пепе, за когото това бе повторен дебют в Серия А от много дълго време насам. На терена се появиха още Падоин и Джовинко, а „Старата госпожа” не спираше да атакува.

Ювентус е убедителен лидер с 46 точки пред втория Рома с 41. Верона остава с 20 на 14-а позиция и има аванс от 4 точки пред опасната зона.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи