3. Виляреал срази Спарта (Прага) и ще играе на полуфинал (ВИДЕО)

Виляреал срази Спарта (Прага) и ще играе на полуфинал (ВИДЕО)

„Жълтата подводница” се наложи в Чехия с 4:2

Виляреал обеди Спарта (Прага) и се класира за полуфиналите в Лига Европа. Срещата, която се проведе на стадион „Летна” в чешката столица, завърши при резултат 4:2. Така, с общ резултат 6:3 „жълтата подводница” продължава напред в турнира.

Жребият за следващата фаза ще се тегли в петък, 15-и април.

Испанците изнесоха истинска лекция на съперника си и бяха убийствено ефективни. Те решиха всичко в своя полза още през първото полувреме с попаденията на Седрик Бакамбу и Самуел Кастийехо. Давид Лафата пък си вкара автогол в добавеното време.

Малко след почивката Бакамбу отново се разписа. Той го направи с третия точен удар, отправен от гостите, към вратата на чехите.

Едва при 0:4 домакините показаха класа и с голове на Борек Дочкал и Ладислав Крейчи стигнаха до по-почетна загуба.

Така, Виляреал продължава да мечтае за първата си титла от европейски клубен турнир.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)