3. Васлуй изненада Спортинг у дома в българския сблъсък от група "D" (видео)

Васлуй изненада Спортинг у дома в българския сблъсък от група "D" (видео)

Живко Миланов с добри изяви и пълни 90 минути, Божинов заменен на почивката

Отборът на Васлуй спечели своеобразното българско дерби от група “D” на Лига Европа срещу гостуващия Спортинг Лисабон.

Румънците, в чиито редици 90 минути записа българският защитник Живко Миланов, се наложиха с 1:0 над тима на Валери Божинов, който пък бе заменен на почивката поради контузия.

Домакините извоюваха трудна, но заслужена победа след като не отстъпваха по нищо на по-именития си съперник, а Живко Миланов бе сред най-активните на терена с честите си включвания в атака и добрите изяви в защитен план. В края на срещата бранителят си изкара жълт картон за бавене на играта.

Отборът на Спортинг, който на практика си е осигурил участие в по-следващия етап на турнира, заложи на футболисти, които по-рядко получава възможност за изява. Валери Божинов започна като титуляр на върха на атаката, но за минутите, в които бе на терена успя да отправи един единствен удар към вратата на Васлуй в края на първата част, но топката прелетя встрани от вратата. На почивката нападателят на Спортинг бе заменен от холандеца Рики ван Волфсвинкел, който обаче също не демонстрира нищо интересно в предни позиции.

Румънците откриха резултата в 30-ата минута чрез полузащитника Денис Змеу, който се разписа с левия крак от няколко метра.

Попадението се оказа скъпоценно за тима на Васлуй, който събира актив от 5 пункта и заема трета позиция в класирането с равен брой точки с втория Лацио, който обаче има по-добра голова разлика. Въпреки загубата в Румъния, отборът на Спортинг е едноличен лидер в групата с 9 точки.
Проблемите за Алаба продължават

Дейвид Алаба няма да се възстанови от контузията си в коляното до януари

Разкриха причината за смъртта на Балдок

Причината за смъртта на Джордж Балдок е удавяне

Северна Ирландия повика нападател за мача с България

Селекционерът на националния отбор на Северна Ирландия Майкъл О'Нийл повика снощи още един нападател за предстоящите два мача от турнира на УЕФА Лига на Нациите