3. Таран на Локо (Москва) прати в нокдаун Роналдо и компания

Таран на Локо (Москва) прати в нокдаун Роналдо и компания

Португалия загуби с 2:3 от Еквадор в Гимараеш

Португалия загуби с 2:3 от Еквадор в контрола след два пълни обрата на стадиона в Гимараеш.

Кристиано Роналдо предвождаше момчетата на Пауло Бенто само ден след 28-ия и рожден ден, а Фелипе Кайседо (на снимката) не игра за Локомотив (Моксва) срещу Левски, за да изведе еквадорската атака. Именно той донесе успеха на своята родина.

Португалия нямаше успех в последните си три мача преди този след ремита с Габон и Северна Ирланжия и загуба от Русия. Еквадор влезе в мача след две ремита и успех над Чили.

Срещата на стадион „Дон Алфонсо Енрикес” в Гимараеш започна чудесно за южноамериканците. Монтеро проби отляво, центрира на задната греда, Едуардо увисна и десният бек на Манчестър Юнайтед Антонио Валенсия прати в празната врата за 0:1 след само две минути.

Коентрао изстреля мощен шут отдалеч, но той мина много близо до гредата. Още в 17-ата минута се чуха и първите освирквания по трибуните.

Португалия изравни точно в средата на първата част след комбинация „ала Реал Мадрид”. Коентрао пусна за Кристиано Роналдо в наказателното поле, капитанът пое с едно докосване и с второто прати в с десния крак в далечния ъгъл за 1:1.

Елдер Пощига потърси дузпа в 39-ата минута, но съдията видя чиста игра на Багуи, който почти се качи на гърба му.

И през втората част домакински претенции за дузпа бяха подминати. В 56-ата минута Коентрао центрира от фланга, топката удари лакътя на Паредес, но реферът Марио Страхоня от Хърватия пак замълча.

Португалия поведе след час игра. Тогава Нани пое отляво и прати остро към близката греда, Пощига изпревари своя пазач и се разписа за 2:1.

Само минута по-късно португалците си вкараха комичен автогол. Жоао Перейра от Валенсия върна лошо назад за Едуардо и топката мина голлинията за 2:2.

Последваха доста смени, но автоголът даде импулс на Еквадор.

20 минути преди края Кристиан Бенитес свали с гърди за Кайседо и таранът на Локомотив (Москва) порази горния ляв ъгъл със страхотен шут за 2:3.

Банитес едва не вкара нов гол, но с глава прати много близо до гредата.

Минута преди края Моутиньо центрира от пряк свободен удар, а Кустодио с глава разтресе напречната греда.

В добавеното време Бенитес заобиколи вратаря и остана сам на празна врата, ала някак пропусна и Еквадор спечели само с 3:2.
Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс