3. Шалке и Хамбургер закриха първия кръг в Германия със страхотно 3:3 (ВИДЕО)

Шалке и Хамбургер закриха първия кръг в Германия със страхотно 3:3 (ВИДЕО)

Хунтелаар вкара два гола, но гостите не се дадоха на "Фелтинс Арена"

Шалке и Хамбургер направиха страхотно 3:3 в последния мач от първия кръг на новия сезон в Бундеслигата. В мач с много обрати почти 62 000 зрители на „Фелтинс Арена” видяха 4 гола през първата част и още два след почивката.

Още във втората минута Шалке разви бърза контра, Дракслер пусна през центъра за Хунтелаар и холандецът веднага хвана в крачка Рене Адлер с удар по земя за 1:0.

10 минути по-късно Марсел Янсен центрира отляво, Жоел Матип спря с ръка и Рафаел ван дер Ваарт без проблеми изравни от дузпа с удар в долния десен ъгъл.

В 24-ата минута гостите направиха пълен обрат. Дикмайер получи дълъг пас по десния фланг, центрира веднага, Максимилиан Байстер засече много силно с глава, тресна напречната греда, но топката се удари в гърба на Хилдебранд и спря в мрежата – 2:1 за Хамбургер.

В добавеното време на първата част „миньорите” изпълниха късо корнер, Фукс центрира на втора греда, където Хунтелаар бе господар във въздуха и разстреля Адлер – 2:2.

През втората част падна по още един гол в двете врати.

4 минути след почивката Хамбургер поведе с гол, подобен на втория на Хунтелаар. Този път Ван дер Ваарт центрира директно от корнер на задната греда, където Ласе Собиех се пребори и с глава засече в мрежата с помощта на напречната греда.

Шалке се добра до точка в 72-ата минута. Клеменс стреля силно от дистанция, Рене Адлер изпусна елементарно и притичалият Адам Салай изравни за 3:3.

До края нов гол на падна, а Шалке и Хамбургер стартираха сезона с по една точка.
ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)