3. Салах поведе Египет към успех, Тунис се издъни

Салах поведе Египет към успех, Тунис се издъни

Нигерия надви трудно Либия

Мохамед Салах вкара гол и Египет запази 100-процентовия си актив в квалификациите за Африканската купа на нациите с победа с 2:0 срещу Мавриций, а Тунис допусна изненадващо поражение с 0:1 срещу Коморските острови като домакин.

Салах отбеляза втория гол за египтяните в Кайро и последва попадение на Трезеге, след като националите на Мавриций удържаха близо 70 минути нулевото равенство. Така Египет се изкачи на първото място в група С с актив от девет точки и шест повече от отбора на Кабо Верде.

Тунис също бе голям фаворит срещу Коморските острови след двете си победи на старта на квалификациите, но 15-те удара на домакините не доведоха до попадение. Вместо това, Рафики Саид се разписа за гостите след час игра и нанесе първо поражение на тунизийците на родна почва от 2010 насам. Те обаче останаха начело на група А с шест точки и една повече от Коморските острови.

Водещите два отбора от всяка група ще продължат към Африканската купа на нациите в Мароко през следващата година.

Нигерия пък надви с 1:0 Либия в група D след попадение на Фисайо Деле-Баширу в 86-ата минута. Така нигерийците поведоха с точка на Бенин и пет на Руанда в потока. Кот Д'Ивоар пък надви с 4:1 Сиера Леоне след две попадения на Франк Кеси и оглави група G със 100-процентов актив след три мача.

Садио Мане и Николас Джаксън бяха точки при успех на Сенегал с 4:0 срещу Малави в мач от група L, в която лидер е Буркина Фасо по голова разлика.

Футболисти от еfbet Лига мериха сили в Лига на нациите на КОНКАКАФ

Мартиника се наложи над Гваделупа

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка

Аржентина пак не победи след 1:1 с Венецуела (ВИДЕО)