3. Сасуоло прекъсна победната серия на Ювентус (ВИДЕО)

Сасуоло прекъсна победната серия на Ювентус (ВИДЕО)

Тимът на Ди Франческо излезе от зоната на изпадащите след 1:1 с шампиона

Сасуоло сътвори сензацията в двубоя от седмия кръг на Серия А. Тимът на старши треньора Еузебио Ди Франческо, който преди изиграването на срещата бе последен в класирането, завърши наравно 1:1 с първенеца в първенството и действащ шампион Ювентус. Двубоят се проведе на стадион „Чита дел Триколоре”, като домакините поведоха в резултата след гол на Симоне Дзадза в 13-ата минута. В 19-ата минута Пол Погба изравни.

„Старата госпожа“ не успя да завърши мача в пълен състав, като Симоне Падоин бе изгонен с директен червен картон в самия край.

Така, победната серия от три поредни мача за шампиона на Италия бе прекъсната. Отборът на Сасуоло показа характер през целия мач, успя да максимално да затрудни звездите в Юве и заслужено се поздрави с точката, благодарение на която излезе от зоната на изпадащите и вече има 4 точки на 16-ото място. Ювентус продължава да е на върха с 19 точки, но вече само на точка от втория Рома.

Гостите от Торино владееха повече топката, бяха отправили повече удари към вратата на Андреа Консили, но силите им стигнаха само до едно попадение. Именно стражът на Сасуоло бе в основата на запазването на точката, защото направи няколко много решителни спасявания през второто полувреме.

В 13-ата минута дори „бианконерите“ отбелязаха гол, чрез Леонардо Бонучи след центриране от корнер на Андреа Пирло, но попадението бе отменено заради засада. Само минута по-късно Сасуоло откри резултата. Алесандро Лонги напрена от дясно и центрира, а Симон Дзадза се разписа с глава за 1:0.

В 19-ата минута Ювентус изравни. Карлос Тевес пусна прецизен пас към Пол Погба, който бе около границата на наказателното поле и с мощен удар се разписа 1:1.

През второто полувреме футболистите на Юве направиха всичко по силите си да стигнат до победата. В 70-ата минута влезлият като резерва на мястото на Йоренте Кингсли Коман беше добре изведен в наказателното поле пред Консили от Тевес, но не успя да намери вратата. Три минути по-късно отново след акция на Тевес Перейра беше изведен сам срещу вратаря, но реферът вдигна засада. Консили след това спаси и удар на Погба отляво.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи