3. Реал обърна Спортинг в края, Роналдо се завърна с гол шедьовър (ВИДЕО)

Реал обърна Спортинг в края, Роналдо се завърна с гол шедьовър (ВИДЕО)

В другия мач от групата Борусия Дортмунд отвя с 6:0 Легия Варшава с 6:0, Мишо Александров се появи като резерва

Реал Мадрид успя да стигне до победа над Спортинг Лисабон с 2:1 в първия си мач от група "F" на Шампионска лига. "Белият балет" губеше до 89-ата минута, но след попадения на Роналдо в 89-ата и на Мората в 94-ата постигна пълен обрат.

Зинедин Зидан заложи на звездите си, като в предни позиции се завърна ударното трио Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Рафаел Варан и Серхио Рамос оформиха центъра на отбраната. Гостите от Лисабон бяха подредени в 4-4-2 с нападатели Брайън Руис и Бас Дост.

Първата ситуация в срещата се откри пред Бруно Сесар още във втората минута, но скед ударът му от над 20 метра топката прелетя опасно покрай дясната греда на Кико Касийя.

В 13-ата Бейл центрира много остро отляво, но защитник изчисти пред крака на Бензема. Португалският тим играеше смело и често атакуваше, докато "белите" играеха по-отпуснато. Акциите на домакините не бяха достатъчно настъпателни и Руи Патрисио не се чувстваше застрашен.

В 27-ата минута Кристиано Роналдо изстреля топката от 25 метра. Патрисио изби над гредата. В 34-ата Желсон центрира в малкото наказателно, където не намери съотборник. В 41-ата Адриен Силва открадна топката и потърси далечен изстрел - в ръцете на Касийя.

На старта на втората част лисабонските "лъвове" откриха резултата. Серхио Рамос и Лука Модрич се засуетиха и топката попадна у  Руис, който намери Бруно Сесар. Последният отправи неспасяем удар ниско по земята към далечния ъгъл и резултата бе открит.

Мадридчани реагираха с натиск, който обаче не носеше опасни изстрели. Гостите от западната част на Пиренейския полуостров не се притесняваха да контраатакуват и го правеха опасно.

В 55-ата Кристиано поиска дузпа, но играта срещу него беше чиста. В 63-ата Желсон Мартинш за пореден път центрира остро, ала Дост не можа да засече на ръба на гола. В 67-ата Бейл се нагърби с изпълнения на пряк свободен удар, като топката беше поставена непосредствено пред наказателното поле. Уелсецът би над гредата и секунди по-късно беше сменен.

В 73-ата Каземиро изпусна от чиста позиция след корнер. Страничният рефер вдигна флага за засада, но такава нямаше. Четири минути по-късно Даниел Карвахал шутира от въздуха след пас на Лукас Васкес - покрай гредата.

В 80-ата Мората беше изведен сам срещу вратаря и стреля в неговия обсег. Страничният рефер отсъди засада, която бе доста съмнителна.

В 83-ата защитата на Спортинг сбърка при изнасянето на топката, последва пас на далечната греда за Роналдо, който от два метра нацели близкия страничен стълб. При продължението на атаката Мората беше в явна засада и голът му бе отменен правилно.

В 89-ата минута Кристиано Роналдо показа нотка магия и след брилянтно изпълнен пряк свободен удар резултата бе изравнен.

Оттук до края Реал се хвърли в атака и четвъртата минута на добавеното време Алваро Мората прати топката в мрежата след страхотен завършващ удар с глава дошъл след пас на Хамес Родригез. Така само в рамките на пет минути Реал (Мадрид) успя да стигне до два гола и по този начин да се поздрави с успех.

В другият мач от група "F" Легия Варшва загуби катастрофално от Борусия Дортмунд с 0:6, като Михаил Александров се появи в игра за поляците в 66-ата минута, но не допринесе с нищо отбора му да не загуби толкова катастрофално.

Немците решиха всичко още до 17-ата минута след голове на Марио Гьотце (7') и централните защитници Сократис (15') и Марк Бартра (17'), а през второто полувреме точен беше още един от новите играчи в тима - Рафаел Герейро (51'), както още Гонсало Кастро (76') и дежурният реализатор Пиер-Емерик Обамеянг (87').

Нещата можеха да станат още по-тежки за домакините, тъй като Оба-Оба пропусна на два пъти сам срещу вратаря.

С тази убедителна победа "жълто-черните" оглавиха групата, в която са още отборите на Реал Мадрид и Спортинг Лисабон.