3. Реал направи на пух и прах Валядолид (ВИДЕО)

Реал направи на пух и прах Валядолид (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Реал Мадрид разби Валядолид с 6:0 на „Сантиаго Бернабеу“ в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. С хеттрик за едно полувреме се отчете лидерът на „кралския“ клуб Карим Бензема.

Тази силна игра на тима на Карло Анчелоти обаче идва твърде късно, след като „лос меренгес“ приключиха с борбата си за титлата в Ла Лига, изоставайки на 12 точки от Барселона. Реал вече е с 59 пункта, а Барса със 71. Валядолид в 16-и с 28, само на една точка над зоната на изпадащите.

Първото интересно положение в мача бе на сметката на гостите. В 11-ата минута Роке Меса получи прецизно подаване и нанесе далечен удар, но фамозното му изпълнение срещна левия страничен стълб на вратата на Тибо Куртоа.

В 22-ата минута Реал Мадрид излезе напред в резултата. Марко Асенсио намери Родриго в наказателното поле, а бразилецът елегантно прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Серхио Асенхо и го остави безпомощен.

Три минути по-късно пред Карим Бензема се откри отлична възможност, след като получи центриране и стреля силно, но Асенхо спаси.

В 29-ата минута Бензема все пак стигна до гол. Французинът получи пас от Винисиус Жуниор и от близка дистанция не срещна трудности да прати топката в мрежата.

Само три минути след това Вини пусна за Бензема, който напредна и от границата на наказателното поле изстреля изключително красив удар, който попадна в сглобката и резултатът бе покачен на 3:0.

Носителят на „Златната топка“ оформи своя хеттрик в 36-ата минута и така записа три попадения в рамките на седем минути. Родриго центрира отдясно, а Бензема с ножичен удар от малкото наказателно поле се разписа за трети път – 4:0.

Две минути след началото на второто полувреме Кике Перес стреля от далечна дистанция, но уцели десния страничен стълб.

В 66-ата минута Винисиус Жуниор изведе Родиго на перфектна позиция, от която вторият се разписа, но попадението не бе признато, тъй като Вини бе играл с ръка при повеждането на топката.

Реал все пак реализира пето попадение в 73-ата минута. Асенсио получи на чиста позиция от Родриго и без затруднения вкара за 5:0.

В 84-ата минута Асенсио бе изведен сам срещу вратаря, който спаси, топката се върна в краката на Еден Азар, който пропусна на празна врата.

Във втората минута от добавеното време Азар все пак се реваншира, след като отне топката, пусна за Лукас Васкес, а той отбеляза в долния десен ъгъл за крайното 6:0.

В ранния мач от кръга Селта Виго и Алмерия не се победиха и направиха зрелищно равенство 2:2.

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа