3. Реал /Мадрид/ скъси дистанцията до Барса с първата си победа като гост през сезона (видео)

„Кралския клуб” спечели с 2:0 отложеното столично дерби с Райо Валекано

Испанският шампион Реал /Мадрид/ се наложи като гост за първи път през кампанията, след като спечели с 2:0 отложената си визита на Райо Валекано от петия кръг на Ла Лига.

„Белия балет” не убеди с играта си, но все пак успя да скъси изоставането си от лидера Барселона на осем точки. Столичното дерби, което трябваше да се проведе в неделя вечер, но бе отменено заради прекъсване на електричеството на стадион "Естадио де Вайекас", започна добре за гостите.

Силен мач за тях изигра аржентинското крило Анхел ди Мария, който още в 13-ата минута бе изведен от Кристиано Роналдо по левия фланг и центрира остро по земя, за да може Карим Бензема да засече топката в опразнената врата на далечната греда за 1:0.

Последваха добри минути за Реал, но Лука Модрич, Карим Бензема и Анхел ди Мария пропуснаха изгодни ситуации, а домакините отговориха в 33-ата минута.

Тогава стражът на гостите Икер Касияс трябваше да показва класата си, спасявайки удар с глава отблизо на Делибашич, а след последвалия шут се наложи Шаби Алонсо да изчиства топката от голлинията.

До края на полувремето нямаше повече опасности и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на „Кралския клуб”. След паузата обаче „пчеличките” заиграха по-мотивирано и се опитаха да притиснат своя опонент.

Те обаче не успяха да осъществят сериозен натиск и в 59-ата минута Бензема се разписа, след като преди това бе прозвучал сигнал на рефера, чийто асистент му сигнализира за нарушение срещу Анхел ди Мария малко и спря головата атака на Реал.

Десет минути след ситуацията Ди Мария изведе Роналдо в наказателното поле на Райо и португалецът се опита да върне топката към точката за дузпата, ала тя се отби в ръката на плонжирал бранител на домакините и съдията посочи бялата точка.

С изпълнението на дузпата се нагърби португалецът, който не сгреши и реализира четвъртото си попадение през сезона за 2:0. В 73-ата минута той можеше да се разпише отново, след като появилият се малко преди това Игуаин напредна отдясно и центрира по земя към португалецът, но той не можа да вкара топката в опразнената врата, тъй като ударът му срещна гредата.

След това домакините се изнервиха и в самия край на двубоя останаха с човек по-малко на игрището, тъй като Касадо бе изгонен заради втори жълт картон.

След успеха си Реал /Мадрид/ се изравни по точки със своя опонент, понеже и двата тима имат по седем пункта. Лидер е Барселона с 15, а шестият в класирането Севиля има 8.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи