3. Обзор на мачовете в Италия (ВИДЕО+РЕЗУЛТАТИ)

Обзор на мачовете в Италия (ВИДЕО+РЕЗУЛТАТИ)

Милан и Наполи с победи

Милан надви Каляри с 2:1 на „Джузепе Меаца”. 19-годишният нападател Патрик Кутроне (10) изведе „росонерите” напред в резултата след асистенция на Сусо.

В 36-ата минута реферът можеше да отсъди дузпа за гостите, след като Бонучи си помогна с ръка, за да спре Педро. Гостите от остров Сардиния обаче оказаха сериозен отпор и малко след почивката успяха да изравнят чрез бразилеца Жоао Педро (56), възползвал се от пас на Диего Фариас. Футболистите на Винченцо Монтела веднага натиснаха и материализираха превъзходството си с красиво попадение на Сусо (70) от пряк свободен удар за 2:1.

Милан - Каляри 2:1

Отборът на Наполи победи с 3:1 на своя стадион “Сан Паоло” Аталанта в мач от втория кръг на Серия “А”. по този начин футболистите на Маурицио Сари взеха втора победа и продължават без загубена точка от началото на новия италиански шампионат. Над ругия полюс е тимът на Джан Пиеро Гасперини, който претърпя второ поредно поражение, след като отстъпи с 0:1 у дома пред Рома на старта.

Наполи изигра слабо първо полувреме и губеше с 0:1 на почивката. Браян Кристанте реализира попадение за Аталанта в 15-ата минута. С два бързи гола в първата половина на втората част обаче Наполи обърна резултата в своя полза. Първо Пьотър Желински вкара много красив гол за 1:1 в 56-ата минута, а 5 минути по-късно Дрис Мертенс бе точен за 2:1. Третият гол за Наполи бе дело на резервата Марко Рог в 87-ата минута.

Наполи - Аталанта 3:1

Фиорентина пък падна у дома от Сампдория с 1:2. Българският талант Петко Христов не бе в групата на „виолетовите”, които инкасираха две попадения в рамките на три минути през първата част. Нападателят Джанлука Капрари (32) и Фабио Куалиарела (35-дузпа) вкараха за „моряците” от Генуа, а малко след почивката хърватинът Милан Бадел (50) се разписа след пас на Бруно Гаспар и върна надеждите на домакините поне за точка. Тимът от Флоренция обаче така и не реализира втори гол и загуби първото си домакинство за сезона, записвайки второ поредно поражение след това от Интер (0:3) в Милано.

Фиорентина - Сампдория 1:2

Лацио спечели с 2:1 при визитата си на Киево във Верона и във втория кръг записа първата си победа за сезона в Серия "А". Гостите поведоха с гол на Чиро Имобиле (11) след центриране от ъглов удар на Луис Алберто и удар от близка дистанция. „Летящите магарета” изравниха чрез Мануел Пучарели (34) след пас на Инглесе. След почивката двата тима си размениха по няколко опасности и всичко изглеждаше така, сякаш нещата отиват към равенство. Сергей Милинкович-Савич (89) обаче не мислеше така и след подаване на Пароло донесе трите точки за Лацио, който има вече 4 точки в актива си. В следващия кръг след паузата за националните отбори „орлите” приемат Милан, а имащият 3 точки в актива си Киево гостува на шампиона Ювентус.

Киево - Лацио 1:2

Новакът СПАЛ също стигна драматично до първата си победа в елита, след като надви у дома Удинезе с 3:2 с гол в добавеното време. Марко Бориело (25) и Мануел Ладзари (53) дадоха комфортен аванс на домакините, но „фриуланите” изравниха след попадения на холандския бранител Брам Нуйтинк (73) и френския нападател Сирил Теро (87-дузпа). Драмата бе пълна в добавеното време, когато Лука Рицо (90+4) след пас на Атенучи донесе трите точки за СПАЛ, който вече е с 4 точки на седмата позиция. Удинезе засега не е спечелил нито точка и заема 16-о място.

СПАЛ - Удинезе 3:2
Томас Тухел остава фаворит за нов селекционер на Англия

Преговорите между Футболната асоциация на Англия и Томас Тухел са в ход и продължават, съобщава журналистът на Sky Germany Флориан Платенберг

Капитанът на Челси се завръща срещу Ливърпул

Челси гостува на Ливърпул на „Анфийлд“ на 20 октомври, а добрата новина за мениджъра на „сините“ Енцо Мареска е завръщането на Рийс Джеймс

Национал на Северна Ирландия пътувал 9500 км за мача с България

Националът на Северна Ирландия Джамал Люис е пропътувал разстояние от над 9500 километра от Сао Пауло до Белфаст, за да играе в двубоите на страната си от турнира Лигата на нациите

Манчестър Юнайтед се изгарви със Сър Алекс Фъргюсън

Свиването на бюджета в Манчестър Юнайтед удари и по една от най-големите клубни легенди сър Алекс Фъргюсън, съобщава "Атлетик“. Според информацията, след края на настоящия сезон шотландецът вече няма да получава "многомилионния“ си хонорар от клуба за работата му като посланик на клуба.

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел