3. Нова победа на Байер Леверкузен прати тима в Топ 3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нова победа на Байер Леверкузен прати тима в Топ 3 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Аспирините" спечелиха с 3:1 визитата си на Мьонхенгладбах, Хаверц вкара два гола

Байер Леверкузен продължава добрата си серия и записа пета поредна победа във всички турнири, след като днес спечели с 3:1 визитата си на Борусия Мьонхенгладбах. Звездата на „аспирините“ Кай Хаверц откри резултата в 7-ата минута след асистенция на Белараби. През втората част Тюрам изравни (51), но отново Хаверц бе точен в 58-ата, този път от дузпа. Крайният резултат оформи Свен Бендер в 81-ата. С този успех Байер вече има в актива си 53 точки и се изкачи на 3-ата позиция. Борусия Мьонхенгладбах остава четвърти с 52 точки.

Леверкузен започна силно двубоя и още в 5-ата минута „аспирините“ поставиха под напрежение отбраната на домакините. Демирбай слаломира между няколко играчи на Мгладбах, но не нанесе достатъчно силен удар, с който да затрудни Зомер.

Две по-късно гостите поведоха. Байер организира бърза контра, Белараби изведе Хаверц сам срещу Зомер и звездата на Леверкузен с хладнокръвен удар покрай стража откри резултата.

Последваха силни минути за „аспирините“, които бяха по-дейни в предни позиции и владееха повече топката, но без да стигнат до чисто голово положение.

В последните 5 минути на първата част двата тима се активизираха в атака.

При изпълнение на корнер в 41-ата Хаверц изби с глава, но прати в Нойхауз, който пробва удар от дъгата на пеналта. Храдецки не се намеси добре и изпусна топката, но успя с крак да придърпа кълбото и да изчисти, преди Бенсебаини и Тюрам да се възползват от подаръка.

В последната минута от редовното време Хаверц стреля в напречната греда от малка дистанция, топката попадна в Демирбай, който от няколко метра шутира към опразнената врата, но Елведи протегна крак и изби топката в корнер, опазвайки своя тим от втори гол.

След почивката домакините стартираха доста по-уверено, а в 51-ата Леверкузен „проспа“ атака на Борусия и резултатът бе изравнен. Плеа центрира надясно за Тюрам, който бе оставен абсолютно непокрит и с плътен диагонален удар в долния десен ъгъл върна паритета.

Три по-късно французинът бе близо до това да донесе пълен обрат в мача, но Храдецки с добра намеса спаси вратата си от второ попадение.

В ответната атака Белараби падна в пеналта на Борусия след контакт с Елведи, реферът дълго разглежда ситуацията чрез ВАР, след което отсъди 11-метров наказателен удар. Хаверц бе точен от бялата точка и Байер поведе в 58-ата с 2:1.

В 64-ата Нойхауз получи пас с пета от Маркус Тюрам, но първото му докосване бе прекалено силно, след което би в тялото на Храдецки.

Удар на Диаби в 75-ата бе спасен от Зомер, а при добавката Демирбай пропусна от чиста позиция да сложи край на интригата и стреля над опразнената врата.

В 81-ата Демирбай центрира от фаул в пеналта на домакините, там Свен Бендер нанесе точен удар с глава, пращайки топката в мрежата зад Зомер за трети път в мача.

Две по-късно резервата Венд можеше да намали изоставането на своя тим, но след отлично центриране на Плеа стреля неточно с глава.

В 85-ата Плеа шутира мощно към горния ъгъл на вратата, но Храдецки успя с една ръка да отклони в корнер.

Динамиката се запази до края на срещата, но без да има нова промяна в резултата и Леверкузен си тръба от „Борусия-Парк“ с трите точки.