2. Баскетбол
  3. Везенков блести за Олимпиакос

Везенков блести за Олимпиакос

Българинът най-резултатен в контрола в Италия

Олимпиакос победи Трапани с 95:90 в контрола, играна в Сицилия. Българската звезда Александър Везенков беше най-резултатен за гостите с 23 точки.

Олимпиакос започна колебливо и изоставаше до края на първата четвърт, когато излезе напред с 25:24. Тройка на Томас Уолкъп помогна на гръцкия гранд да се оттегли с аванс от 5 точки на почивката, а след нея Тайлър Дорси се разигра и Олимпиакос дръпна с 58:50.

Еван Фурние също имаше силни изяви за тима от Пирея, но домакините нямаха намерение да се предават. Стигна се до равенство при 90:90, след което тройка на Алекс Питърс и два реализирани наказателни удара от Везенков оформиха успеха на Олимпиакос.

За състава на Йоргос Барцокас 13 точки отбеляза Филип Петрушев, с 12 завърши Уолкъп, а по 10 добавиха Питърс и Фурние.