3. Норвежкият Тромсьо изхвърли Металург (Донецк) от Лига Европа

Норвежкият Тромсьо изхвърли Металург (Донецк) от Лига Европа

Твенте на Николай Михайлов се класира за плейофния кръг на турнира

Отборът на Металург (Донецк), където се състезават българинът Велизар Димитров, бившият играч на Левски Зе Соареш и бившите футболисти на ЦСКА Жуниор Мораеш и Грегъри Нелсън, загуби с 0:1 като домакин на Тромсьо в мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа и по този начин приключи с тазгодишното си участие в турнира.

Първият двубой между двата тима бе завършил наравно – 1:1, а след днешното поражение Металург (Донецк) отпада от надпреварата.

Зе Соареш и Жуниор Мораеш бяха титуляри за украинския тим, като бившият играч на Левски бе заменен от Грегъри Нелсън, който се появи в игра след почивката, а Мораеш отстъпи своето място на терена в 58-ата минута. Велизар Димитров пък бе резерва и влезе в игра в 72-ата.

В друг мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа отборът на Твенте, където се състезава българският вратар Николай Михайлов, победи с 2:0 като гост чешкия Млада Болеслав. Първият двубой бе завършил при резултат 2:0 в полза на Твенте и по този начин тимът от Еншеде се класира за плейофния кръг на Лига Европа, отстранявайки Млада Болеслав с общ резултат 4:0 от двата мача.

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група

Бунт срещу Мбапе във Франция

Призоваха Дешан да отнеме капитанската лента на нападателя

Сърбия с първи успех в Лигата на нациите, победи Швейцария у дома (ВИДЕО)

В Лесковат сърбите надделяха с 2:0

Португалия се справи с Полша при визитата си, Роналдо с нов рекорден гол (ВИДЕО)