3. Несигурна Бразилия победи трудно Сърбия (ВИДЕО)

Несигурна Бразилия победи трудно Сърбия (ВИДЕО)

Фред вкара красиво попадение, сърбите със сериозни пропуски

Бразилия победи трудно Сърбия с минималното 1:0 в последната си контролна среща преди старта на световното първенство. Домакините на Мондиала откриват надпреварата с двубой с Хърватия на 12 юни.

Единственото попадение за тимът на Луиш Фелипе Сколари реализира Фред през второто полувреме. Малко след това Хълк също прати топката в мрежата, но голът несправедливо не бе зачетен – страничният съдия вдигна флагчето и маркира засада, въпреки че такава нямаше.

Въпреки загубата, отборът на западната съседка на България здравата поизпоти бразилците, като на няколко пъти се откриха страхотни възможности след много групи грешки в защита.

Още в началните минути на срещата сръбските футболисти показаха, че няма да се церемонят  с техничните си съперници, които обичат повече да задържат топката и с няколко по-груби влизания респектираха домакините.

Първата опасност бе пред вратата на Жулио Сезар. Александър Коларов бе намерен много добре по време на бърза контраатака, футболистът на Манчестър Сити отправи плътен удар по земята след като видя, че вратаря не бе покрил ъгъла си, но топката прелетя в аут.

В 30-ата минута гостите направиха чудесна атака по левия фланг, Коларов центрира, а в опита си да изчисти Давид Луиш за малко да си вкара автогол. Сърбите имаха още един великолепен шанс да поведат. Подаване на Душан Тадич стигна до непокрития Митрович, но той не можа да уцели вратата.

Неубедителните изяви на бразилците породиха на моменти бурни освирквания от трибуните на пълния стадион.

Второто полувреме беше доста по-интересно, за което допринесе и влизането на Вилиан. В 58-ата минута резултатът беше открит с попадение на Фред. Той зае по-добра позиция от Бранислав Иванович в наказателното поле, овладя на гърди паса на Тиаго Силва и насочи топката покрай Стойкович.

"Селесао" заигра с повече настроение, но Неймар предпочиташе да действа индивидуално и това му желание провлаи няколко интересни атаки. В 71-ата минута домакините можеха да бъдат наказани, но удар с глава на Милош Йоич срещна гредата. Малко по-късно Хълк технично вкара втори гол за Бразилия, но той неправилно беше отменен заради засада.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи