3. Наполи запази разликата до Милан след 1:1 на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

Наполи запази разликата до Милан след 1:1 на "Сан Сиро" (ВИДЕО)

"Росонерите" завършиха мача с 10 души след червен картон на Фламини

Отборът на Наполи стигна до ценна точка в борбата си за второто място, след като тази вечер завърши наравно 1:1 с прекия си конкурент за среброто Милан. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро" и бе от програмата на 32-ия кръг на италианската Серия "А".

"Росонерите" завършиха срещата с 10 човека, след като Фламини получи директен червен картон в 72-ата минута за остро влизане срещу Сунига.

До изгонването на французина обаче домакините бяха по-активният отбор, като в самото начало Де Санктис трябваше да спасява шут на Боатенг, а след това отново Боатенг шутира опасно, но в аут.

"Росонерите" продължаваха да атакуват с пълни сили и в 29-ата минута Пацини намери Фламини на границата на наказателното поле, а халфът с левия крак препарира Де Санктис за 1:0.

Радостта на Милан от това попадение обаче бе твърде кратка, тъй като 33-ата минута Пандев възстанови статуквото, след като бе намерен в пеналта от Хамшик и с удобния си ляв крак бе точен за 1:1.

До края на полувремето бе интересно и пред двамата вратари, ала пропуски на Хамшик и Кавани от гостите, и на Монтоливо и Нианг от домакините, лишиха зрителите от възможността да видят още попадения.

Втората част стартира с добро спасяване на Абиати след шут на Пандев, последвано от неточен шут на Нианг.

Като цяло обаче през второто полувреме темпото бе по-ниско, а положенията пред двете врати рядкост. С течение на времето двата тима се захапаха здраво в средата на терена, което доведе до няколко по-твърди влизания.

Именно при едно такова в 72-ата минута Матийо Фламини получи директен червен картон за интервенция срещу Сунига.

След изгонването на французина "росонерите" станаха далеч по-предпазливи в действията си, но въпреки това в 81-ата минута стреля опасно с левия крак, ала в аут.

До края на мача гостите също имаха своите шансове, но в крайна сметка нов гол не падна и така Милан и Наполи завършиха наравно 1:1.

След хикса "росонерите" остават 3-и, като вече имат актив от 59 точки, на 4 зад 2-ия Наполи.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи