3. Милан без проблеми срещу Реджина за купата (видео)

Милан без проблеми срещу Реджина за купата (видео)

"Росонерите" надвиха състезаващия се в Серия Б тим с класическото 3:0

Отборът на Милан се наложи с класическото 3:0 над Реджина в мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на Италия. Двубоят се игра на стадион „Сан Сиро” в Милано, а победата класира „росонерите” за четвъртфиналната фаза.

Двата тима не успяха да си отбележат попадения през първата част и на почивката резултатът бе 0:0. Домакините все пак успяха да поведат в 51-ата минута след гол на Марио Йепес. Авансът на „росонерите” се увеличи на две попадения в 79-ата минута, когато М’Байе Нианг бе точен за 2:0. Крайното 3:0 оформи Джампаоло Пацини в 81-ата минута.

По този начин Милан си осигури място на четвъртфиналите, където вече се класираха и отборите на Рома, Катания и Ювентус.

Състав на Милан: Абиати, Йепес (Ачерби 84’), Сапата, Антонини, Абате, Емануелсон, Фламири, Щрасер (Мунтари 76’), Робиньо (Нианг 54’), Пацини, Боян