3. Манчестър Сити спечели група D след драматичен обрат, Юве с първа загуба (ВИДЕО)

"Гражданите" едва обърнаха Борусия

Манчестър Сити съумя да спечели група D в Шампионска лига след драматичен обрат над Борусия Мьонхенгладбах с 4:2. Тимът на Мануел Пелегрини изоставаше десет минути преди края в резултата, но реализира три бързи попадения.

В същото време Ювентус допусна първо поражение в груповата фаза. Севиля надигра "старата госпожа" с 1:0 на "Рамон Санчес Писхуан" и си заслужи място в Лига Европа.

Двубоят не предвещаваше по нищо, че ще се развие толкова драматично. В 15-ата минута Стърлинг умело изведе с триков пас Силва на удобна позиция и той реализира - 1:0.

Германският тим обаче реагира като ужилен. Четири минути по-късно Корб бе изведен от Щиндъл и сам срещу Джо Харт не му даде шансове за 1:1.

Пълният обрат бе реализиран току преди почивката. Тогава пак бе замесен Щиндъл, който не съумя да нанесе точен удар, но топката попадна в Рафаел и той вкара за 2:1.

През втората част Сити владееха топката през две трети от игровото време, но германците бяха добре групирани и не се виждаше как ще рухнат. Тъкмо това обаче се случи в последните десет минути на битката.

Тон за всичко даде Стърлинг, който изравни за 2:2 след пас на Бони.

По идентичен начин отново резервата Бони се ориентира добре при контра като изведе Стърлинг на стрелкова позиция - 3:2.

В 85-ата минута и Бони се разписа след подаване на Коларов. Вратарят спаси първия му удар, но нямаше шанс при добавката.

Така Сити печели тази група, а Борусия отпада от европейските турнири.

В другата среща Ювентус завърши със загуба груповата фаза. Тимът бе наказан от бившия си играч Фернандо Йоренте, който вкара единствения гол за Севиля при успеха с 1:0.

През първото полувреме Ювентус бе по-активният отбор, но няколко чудесни спасявания направи вратарят на испанците Рико. Такива се откриха пред Стураро и Маркизио.

В началото на втората част вратаят на Севиля Рико спаси опасен удар на Погба.

Така въпреки предимството си Юве не се възползва и бе наказан в 65-ата минута. Тогава след корнер на Коноплянка Фернандо Йоренте с глава реализира единствения гол в мача.

До края и още един гол на Севиля бе отменен.