3. Ман Сити изпусна Евертън, съдията си затвори очите накрая (ВИДЕО)

Ман Сити изпусна Евертън, съдията си затвори очите накрая (ВИДЕО)

Двубоят на „Етихад” завърши 0:0, нарушение срещу Стърлинг в наказателното поле остана незабелязано

Манчестър Сити и Евертън завършиха при нулево равенство в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Мачът се проведе на стадион „Етихад”, като той бе номер 250 за вратаря на „гражданите” Джо Харт.

Домакините създадоха повечето интересни и опасни положения, особено през второто полувреме, но въпреки това не успяха да намерят верния път към вратата, пазена от Тим Хауърд.

Двубоят завърши с много дискусионно съдийско решение. Джон Стоунс фаулира Рахим Стърлинг в третата минута на добавеното време, но главният рефер не посочи точката за изпълнение на дузпа.

Така, Сити събра 40 точки, като заема третото място. „Карамелите” са на 11-ата позиция с 28 точки.

Първото положение в двубоя се случи в 8-ата минута. Тогава Рахим Стърлинг пусна елегантен пас към Де Бройне в наказателното поле, белгиецът шутира, но покрай вратата.

В 17-ата минута Яя Туре отправи много коварен удар с глава, но Тим Хауърд успя да спаси. Това е и първият точен удар в срещата. Малко след това и Стърлинг пробва късмета си с удар извън наказателното поле, английският национал обаче прати над напречната греда.

В 31-ата минута Леон Озмън можеше да вкара гол-шедьовър. Той получи топката от Лукаку в наказателното поле и от въздуха отправи удар с левия крак – топката описа лека дъга и мина на сантиметри от лявата греда. При тази ситуация Харт не помръдна.

Второто полувреме „гражданите” започнаха по-агресивно и потърсиха бърз гол. Стърлинг и Агуеро отправиха добри удари, но не сполучиха. При ситуацията на аржентинеца страничния съдия вдига флага си за засада, като това отсъждане може да попадне в графата „спорни”.

В 62-ата минута Агуеро изпрати истински снаряд към Хауърд. Нападателят засече центриране от корнер и отправи мощен удар от движение, но право в обсега на вратаря, който успя да избие.

Седем минути по-късно отново вратаря на гостите бе в центъра на вниманието. Серхио Агуеро се откъсна опасна сам срещу него и се опита да го преодолее технично, но Тим Хауърд запази дух и запази мрежата си „суха”.

До края „гражданите” не спряха да атакуват, но нулевото равенство се задържа.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи