3. Кинжал на Пирло в последната секунда запази "черно-бялата" хегемония в дербито на Торино (ВИДЕО)

Геният на Андреа Пирло спаси 10-те от Ювентус в дербито с "биковете"

Неспасяем удар на Андреа Пирло в последната секунда донесе инфарктна победа на Ювентус с 2:1 в градското дерби с Торино. Видал откри от дузпа в 15-ата минута, Бруно Перес изравни със забележителен индивидуален рейд през целия терен, но неостаряващият Пирло се отблагодари на Алегри, че остана цял мач на терена с кинжален удар извън наказателното поле точно в последната секунда на добавените 3 минути, за да донесе трите точки на шампионите в 13-ия кръг на Серия А. В последните 15-ина минути Юве игра с човек по-малко заради червен картон на Лихщайнер в 78-ата.

Ювентус вече има 34 точки и поне временно увеличи аванса си пред Рома на 6 точки. Торино остава 15-и с 12 точки.

„Дерби дела Моле” винаги е изпълнено с напрежение, а Куалярела и Амаури се завърнаха в бившия си дом вече с екипа на Торо. „Биковете” не бяха вкарвали гол срещу Юве от февруари 2002-а, бяха загубили дербито 10 пъти поред, а последния им успех датираше от далечния април 1995 година.

След три поредни загуби в Серия А Торино влезе в дербито в ролята на аутсайдер, а порой заливаше „Ювентус Стейдиъм”.

Очаквано домакините натиснаха в началните минути, но първото спасяване бе за Сторари след фаул на Куалярела. Резервният страж пазеше заради контузия на Джиджи Буфон.

При първия опасен пряк свободен удар за Юве традиционно зад топката застана Пирло. Съдията Орсато специално показа на стената, градена от гостите, да не вдигат лакти срещу топката. Ел Кадури обаче направи точно това и спря с лакът изстрела на Пирло, а съдията веднага даде дузпа. Видал бе накаран да изпълнява дузпата два пъти, но не трепна и двата пъти и даде аванс на шампионите след четвърт час.

След повече от 12 години без гол срещу този съперник, Торино изравни с едно наистина забележително попадение, достойно за толкова дълго чакане. Бруно Перес пое топката пред наказателното поле на Торино, надбяга на спринт Евра и Видал, а после с мощна тупалка по диагонала се разписа с помощта на лявата греда – 1:1 в 23-ата минута.

Това попадение даде самочувствие и настроение на „биковете”, които заиграха като равен с равен и Амаури имаше добър шанс, но се подхлъзна и Киелини се справи.

Тевес би силно и неточно, а Видал получи отличен пас от включилия се вляво Евра, ала от чиста позиция с левия крак прати в облаците.

Торино имаше чудесен шанс да поведе в началото на втората част след пас на Амаури към Куалярела, но последният със шпагат засече встрани като топката леко облиза и лявата греда.

Жиле отрази далечен изстрел на Бонучи на мокрия терен, а Перес бе близо до втори фамозен гол, но стреля леко над целта.

Видал вкара в 76-ата минута, но попадението правилно беше отменено за засада при паса към него. Секунди по-късно Лихщайнер направи закъснял шпагат в краката на Ел Кадури и беше изгонен с втори жълт картон.

Торино пропиля две отлични контри в ситуации трима на двама и плати скъпо за това в последната възможна атака. Видал пусна за Пирло и извън наказателното поле неостаряващият плеймейкър изстреля снаряд точно в долния ляв ъгъл на Жиле – 2:1 и голяма радост за „бианконерите”.

15 0 Торино 13
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи