3. Гранада би шампиона Реал с автогол на Кристиано Роналдо (видео)

Гранада би шампиона Реал с автогол на Кристиано Роналдо (видео)

"Белия балет" загуби от опонента за първи път от 41 години и остана на 15 точки зад лидера Барселона

Гранада поднесе сензацията в XXII кръг на „Ла Лига”, след като спечели с минималното 1:0 домакинството си срещу гранда Реал (Мадрид), регистрирайки първи триумф над именития си опонент след 41-годишно очакване.

Борещите се със зъби и нокти за своето оцеляване андалусци се възползваха максимално от наказанието на плеймейкъра на „Белия балет” Месут Йозил и надделяха над столичани с автогол на Кристиано Роналдо.

Португалецът, който изигра един от най-слабите си мачове с екипа на „Кралския клуб” даде преднина на домакините в 22-ата минута, когато засече с глава в собствената си врата центриране от корнер.

Преди това Шаби Алонсо също бе близо да вкара топката в мрежата на Диего Лопес, връщайки необмислено към стража, но за късмет и на двамата кълбото не попадна в рамките на вратата.

След като поведе в резултата, Гранада напълно очаквано се прибра във фаза защита и успя да задържи преднината си до паузата.

На почивката наставникът на столичани Жозе Моуриньо направи двойна смяна, пускайки в игра Хосе Кайехон и Карим Бензема на местата на Гонсало Игуаи и Сами Кедира, но това не доведе до очаквания резултат.

Напротив, срещата продължи да бъде повече битка и тактическо надиграване, а с напредването на времето нервите на гостите не издържаха и Лука Модрич можеше да бъде изгонен. В самия край на срещата пък Бензема сътвори уникален пропуск.

В 84-ата минута вратарят на домакините Тоньо спаси шут на Кайехон, след което топката попадна у французина, но той, вместо да я прати в опразнената врата, стреля ужасяващо неточно и кълбото излезе в аут.

Така Гранада се поздрави с успеха и се измъкна от зоната на изпадащите, събирайки 23 точки, докато шампионът Реал остана на 15 пункта зад лидера Барселона, който в неделя гостува на Валенсия.