3. Гол на Ди Мария класира Аржентина на четвъртфиналите след драма с Швейцария (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Гаучосите” трябваше да са изчакат до 117-ата минута, „кръстоносците” здраво ги изпотиха

Аржентина е на четвъртфинал след истинска драма  срещу Швейцария. „Гаучосите” спечелиха с 1:0 след късен гол на Анхел Ди Мария в 117-ата минута. Срещата определено не беше за хора със слаби сърца, след като в 119-ата минута Джамайли нацели дясната греда на вратата на Ромеро.

Срещата освен с огромните емоции ще се запомни и с това, че беше последна за Отмар Хитцфелт начело на Швейцария.

Така, южноамериканците се класират напред  на Мондиала и ще чакат своя съперник от двойката Белгия – САЩ.

Въпреки че Аржентина бе смятан за пълен фаворит в тази двойка, Швейцария отново показа, че не е отбор за подценяване. Сценарият от осминафинала между Германия и Алжир в известна степен се повтори. През по-голямата част от мача момчетата на Александро Сабея диктуваха случващото се на терена, но стабилните изяви на вратаря Диего Беналио ги разочарова. В същото време, тимът, воден от Отмар Хитцфелт търсеше своите шансове на бързи контраатаки, с които на няколко пъти изправиха на нокти Аржентина и нейните хиляди фенове.

Най-фрапантният пропуск пред вратата на Серхио Ромеро направи Йосип Дръмич. Нападателят остана сам срещу вратаря и се опита да го прехвърли, но ударът му бе много несериозен.

Като цяло най-много грижи за швейцарската отбрана създадоха Меси, Ди Мария и Лавеци, които обаче така и не успяха да намерят верния път към вратата. „Гаучосите” опитаха буквално всичко – удари от разстояние, центрирания от крилата, атаки през центъра. „Кръстоносците” обаче се браниха умело.

През второто полувреме статуквото на терена не се промени. Аржентина наложи още по-голям натиск, заради който футболистите на Швейцария се прибраха в своята половина и много рядко я напускаха. В по-голямата част от полувремето Ромеро нямаше почти никаква работа, въпреки епизодичните атаки на противника, които обаче не представляваха опасност.

Докато играчите от южноамериканската страна хвърлиха всички сили, за да стигнат до гол, който значително да ги успокои. Всички атаки минаваха през капитана на Аржентина Лео Меси, който отправи няколко изключителни удара, но извън рамката на вратата. Неговите индивидуални пробиви също здравата поизпотиха бранителите в червени екипи, като по трима или четирима се впускаха срещу звездата на Барселона.

До последно двата отбора търсиха победата, като значително по-активният отбор беше този на Аржентина. Гол обаче така и не падна в редовното време и се стигна до продължения. Така, в четири от седем мача на това световно първенство се стигна до 15-минутни продължения, нещо което не се случвало от 1990 година.

През първото продължение „гаучосите” продължи да доминира, но вече не се хвърляха толкова яростно в атака. Момчетата на Сабея действаха видимо предпазливо, задържаха по-дълго топката, но и швейцарците не показваха никакви признаци, че се предават и на свой ред опитваха да застрашават Ромеро. В завършващата фаза обаче действаха леко неконцентрирано и позволяваха лесно топката да им бъде отнемана. Нулевотавенство се запази.

През второто продължение Анхел Ди Марио отправи истинска бомба, след като остана непокрит и получи възможност да си нагласи топката. Беналио обаче внимаваше и с лъвски скок успя да избие в корнер. Това беше и най-запомнящото се положение. Аржентина владееше повече топката, бяха отправени още няколко силни, но твърде неточни удара. По всичко личеше, че „кръстоносците” играят по начин, който да ги съхрани до рулетката на дузпите.

До тях обаче не се стигна. Футболистът на Реал (Мадрид) Ди Мария получи страхотен пас от Меси, който мина като на парад през защитата, и с плътен удар по земя не остави никакви шансове за вратаря. Драмата обаче бепълна до последния съдийски съгнал. Швейцария дори удари греда в 119-ата минута, а Джердан Шакири получи да изпълни пряк сводобен удар само на около 18 метра от голлинията, но би право в стената.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей