3. Главата на Рамос върна Реал на върха в Испания! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Главата на Рамос върна Реал на върха в Испания! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Мадридчани пребориха Реал Бетис и дръпнаха на Барса с две точки

Реал Мадрид взе важна, но много трудна победа срещу Реал Бетис и се върна на върха в Ла Лига, след като победи с 2:1 на "Сантиаго Бернабеу". В герой за домакините отново се превърна Серхио Рамос, който донесе трите точки със запазената си марка - гол с глава.

Началото за Реал бе доста добро и до 12-та минута мадридчани вече имаха четири удара по посока на Антонио Адан. Постепенно обаче Бетис излязоха от черупката си и показаха много добра игра. В 20-та минута нападател на гостите бе намерен с дълъг пас, но Кейлор Навас излезе извън наказателното поле и изби топката. Заедно с това обаче стражът на белите събори съперниковия футболист и останаха сериозни съмнения дали това не трябва да е червен картон.

Неприятностите за Навас не бяха приключили, след като само две минути по-късно при удар извън наказателното поле, той улови топката, но след това я изпусна и сам я прати зад гол линията си. В момента  на удара пък се видя, че пред вратаря има съперник в засада, който му пречи да види добре топката.

За щастие на Реал, изравнителното попадение не закъсня много и в 40-та Кристиано Роналдо уползотвори перфектно центриране на Марсело отляво, вкарвайки първия си гол във вратата на Бетис в кариерата си.

След почивката Рубен Кастро и Аиса Манди можеха за втори път да изведат Бетис напред, но Навас не бе притеснен сериозно.

В 53-та минута Марсело центрира добре за Мората, но стражът на Бетис излезе и боксира топката, която стигна до Хамес Родригес, но колумбиецът се подхлъзна и не успя да се възползва от липсата на вратаря под рамката.

В 62-та минута Кристиано Роналдо бе изведен перфектно в коридор зад гърба на защитата, но бранител в зелено-бяло се намеси със страхотен шпагат и отне топката под носа на португалеца, който спореше, че има нарушение срещу него.

В 73-та минута Кристиано прати топката в мрежата, след като отново бе намерен зад защитата, но страничният съдия вдигна своя флаг, като повторенията след това доказаха, че нападателят на Реал със сигурност е зад последния в защитата. Три минути по-късно Роналдо получи отново в наказателното поле, но мощния му шут към близкия ъгъл излетя встрани.

В 79-та минута Марсело прати перфектен пас към Лукас Васкес, който заедно с Роналдо излезе двама на един срещу защитник на Бетис, но Кристияно Пичини настигна бързоногото крило и го дръпна за фланелката, което доведе до изгонването на защитника с втори жълт картон.

Това веднага даде резултат и при корнер две минути по-късно Рамос отново се оказа герой за своя тим с осмия си гол с глава през този сезон, с което оглави класацията по този показател в Ла Лига.

В 92-та минута Кейлор Навас се реваншира за автогола си по възможно най-добрия начин, след като извади почти невъзможна топка след удар с глава на нападател на Бетис и успя да спаси трите точки за "белия балет".

Така футболистите на Зинедин Зидан изпревариха Барселона с две точки и заеха челото в класирането и то с мач по-малко от каталунците.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи