3. Германия успя да отстрани бойкия тим на Алжир със сетни усилия и отива на четвъртфинал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шурле и Йозил носят успеха за бундестима в продълженията, тимът на Льов ще играе с Франция

Германия победи Алжир с 2:1  в много интересен осминафинален двубой от Световното първенство. Срещата се проведе на  "Естадио Бейра-Рио" в Порту Алегри, а бундестимът трябваше да изчака мачът да влезе в продължения, за да се поздрави с успеха. Герои за селекцията на Йоги Льов станаха Андре Шурле и Месут Йозил. Почетното попадение за Алжир реализира Джабу.

Въпреки успеха, Германия игра много колебливо на моменти, докато футболистите на Алжир бяха излезли с мисълта за нещо повече от достойна загуба. Вратарят на африканския отбор Райс МБоли направи един от най-силните си мачове на това световно първенство. Той направи редица стабилни спасявания и накара Томас Мюлер и компания да се хваната за главите.

Така на четвъртфиналите ще има европейски сблъсък – Франция победи с 2:0 Нигерия по-рано днес. Двубоят ще се проведе на стадион "Маракана".

Футболистите на Алжир още в началото на двубоя дадоха заявка, че няма да са отбор, който ще играе ролята на аутсайдер. Противно на всякакви очаквания, „пустинните лисици” играха със самочувствие и създадоха няколко много сериозни опасности пред Мануел Нойер. Момчетата на селекционера Вахид Халилходжич действаха остро по крилата и създадоха много грижи на германските бранители. Футболистите на Алжир дори пратиха топката в мрежата на Нойер, но голът справедливо бе отменен. В положение на засада бе Фегули, който с глава вкара. Атаката определено беше много опасна и това даде сигнал на бундестима, че мачът никак няма да е лесен.

Много силно пълно полувреме направи стражът на българския ЦСКА Райс МБоли, който имаше основна заслуга за нулевото равенство. Първо се наложи да отрази топовен удар на Швайнщайгер, а към края на частта се намеси авторитетно след изстрел на Тони Кроос и веднага след това на Марио Гьотце, който се опита да направи добавка.

Германия определено не се чувстваше комфортно през първата част на този осминафинал. Избраниците на Йоаким Льов разиграваха продължително, опитваха се като че ли да хипнотизират съперника си с многото пасове, но алжирците действаха много концентрирано и не допускаха лесно нападателите да излизат на изгодни позиции.

Самият факт, че Нойер действаше като последен в защита, доказа колко неубедително се действаше и в германската отбрана. На няколко пъти се наложи да напуска далеч наказателното си поле, за да спира опасни контраатаки на Алжир.

През второто полувреме футболистите от африканския континент продължиха да се противопоставят на именития си съперник. А Райс МБоли сякаш беше заключил вратата си тази вечер и напълно отчая Томас Мюлер, Бастиан Швайнщайгер, Тони Кроос и Филип Лам. Отборът на Германия трайно се настани в половината на „пустинните лисици” и атаките към Мболи не спираха в нито един момент. Но каквото и да правиха играчите на Льов така и не намираха верния път към вратата. Те владееха топката цели 73%, но това по никакъв начин не се отрази на промяна в резултата.

И така, напълно логично двубоят стигна до продължения. Алжир доказа, че на всяко едно световно първенство има отбор, отписван от всички, но който може да обърка сметките на най-големите. След края на редовното време пък Райс МБоли  стана първият вратар от африкански отбор с най-много спасявания от двубой на световни финали – 9 пъти.

Веднага обаче след подновяването на играта желязната стена пред алжирската врата падна. В 92-ата минута след бърза атака по левия фланг Андре Шурле вкара така чакания гол за бундестима. Томас Мюлер се отчете с асистенция. Късметът също беше на страната на Германия при това попадение – Шурле засече с пета, топка леко се отби в крака на бранител и влетя в мрежата.

Алжирците не загубиха мотивация след гола и продължиха да търсят своите шансове. В 101-ата минута Германия изтръпна. Тогава Мустафа се възползва от грешка на Кедира в наказателното поле и отправи силен удар от движение, който профуча покрай дясната греда. Нойер не помръдна.

До края на двубоя Германия контролираше положението на терена. В 120-ата минута Месут Йозил направи 2:0 и напълно уби интригата в срещата. Все пак "пустинните лисици" стигнаха напълно заслужено до почетно попадение в добавеното време, дело на Джабу, който завърши добра, бърза атака.

Амад Диало иска Шампионска лига и Висшата лига с Манчестър Юнайтед

Крилото на "червените дяволи" с високи цели на "Олд Трафорд"

Фонсека: Тази победа беше много важна

Треньорът на Милан говори след 3:0 над Лече

Висшата лига не е по-силна от Серия „А“

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей