3. Германия и Дания са първите полуфиналисти на Евро 2015 за младежи (ВИДЕО)

Германия и Дания са първите полуфиналисти на Евро 2015 за младежи (ВИДЕО)

Домакинът Чехия отпадна с високо вдигната глава, след като накара Бундестима да трепери до края

Германия трепери до самия край, но удържа 1:1 срещу домакина Чехия и се класира за полуфиналите на Европейското първенство за младежи. Чехите пък натиснаха здраво в края, но отпаднаха пред родна публика в Прага.

Бундестима влезе в последния мач от групата като абсолютен фаворит с вече утвърдени футболисти като Тер Щеген, Гинтер, Емре Джан, Кимих и Воланд. Чехите обаче компенсираха класата на съперника с огромно желание и ентусиазъм по трибуните.

През първата част и двата отбора играха твърде предпазливо и за двамата вратари нямаше почти никаква работа.

10 минути след почивката отлична работа на Кевин Воланд накара бившия бранител на Челси Томаш Калас да сбърка и звездата на Херта Нико Шулц отблизо не сбърка за 1:0.

След гола чешкият селекционер Якуб Довалил пусна в игра Ладислав Крейчи, който му се отблагодари с изравнителен гол само 7 минути по-късно. Ондрей Петак центрира хубаво отдясно и резервата Крейчи с левия крак на втора греда прониза отблизо спечелилия Шампионска лига с Барселона Марк-Андре тер Щеген за 1:1.

В края вратарят на чехите Кубек на два пъти беше в наказателното поле на Германия, но Бундестима се справи с натиска и се класира за полуфиналите.

Германия обаче не завърши като лидер в групата, защото това направи Дания след 2:0 над Сърбия в другия мач от групата по същото време.

Сърбите вчера отпразнуваха световната титла на отбора до 20 години, но този до 21 се представи много слабо и тази вечер допусна загуба, за да приключи турнира безславно.

Датчаните поведоха след хубава атака по левия фланг в 21-ата минута, когато Дурмиси центрира, Юсуф Поулсен се размина, но Расмус Фалк стигна първи до топката, за да матира вратаря Марко Митрович.

В самото начало на втората част халфът на Байерн Мюнхен Пиер-Емил Хойберг центрира от пряк свободен удар, нападателят на Аякс Виктор Фишер си спря с бедрото и после бе точен за 2:0.

Дания завърши като лидер с 6 точки и очаква втория от Група B на полуфиналите. Германия има 5 точки на второ място и ще играе с победителя от другата група.

Чехия пък ще се надява Англия да се класира напред в турнира. Ако това се случи, чехите ще играят плейоф за Олимпийските игри в Рио догодина срещу третия отбор от другата група. Тази вечер Дания и Германия си осигуриха място на Олимпиадата в Бразилия.

U21 ЕП 2015, Група A

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Дания 3 2 0 1 0 6
2 Германия 3 1 2 0 3 5
3 Чехия 3 1 1 1 3 4
4 Сърбия 3 0 1 2 -6 1
ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)