3. Де Бройне изтръгна трите точки за Сити срещу Севиля в 91-ата минута (ВИДЕО)

Де Бройне изтръгна трите точки за Сити срещу Севиля в 91-ата минута (ВИДЕО)

Рекордната покупка на "гражданите" вкара в самия край за 2:1 на "Етихад"

Рекордната покупка в историята на Манчестър Сити Кевин де Бройне донесе победата с 2:1 над Севиля на „Етихад” в 91-ата минута в Група D на Шампионска лига. Коноплянка изведе напред носителя на трофея в Лига Европа, но само 6 минути след това Адил Рами си отбеляза автогол след рикошет. Мачът вървеше към реми, но в първата минута на добавеното време Де Бройне избухна и с нисък удар донесе втора победа на Сити в групата.

Мачът започна с лек превес на „небесносините”. Хесус Навас шутира силно, но малко над целта след двойни с Вилфред Бони в 8-ата минута, а в 10-ата Яя Туре се размина с центриране на Де Бройне, а зад него Бони насочи право в ръцете на Рико.

Севиля показа зъби и Коноплянка нацели греда с пряк свободен удар над стената от малък ъгъл, а при добавката Джо Харт направи добро спасяване след удара на Кричовяк.

Йехвен Коноплянка, за когото се твърди, че е желан от Жозе Моуриньо в Челси, без съмнение създаваше най-много главоболия на „гражданите” и увенча добрата си игра с гол след половин час на „Етихад”. Витоло проби с дрибъл до наказателното поле и центрира ниско зад Мангала, а на втора греда Коноплянка засече отблизо за 1:0.

Сити се стресна след гола и тръгна в атака. Удар на Яя Туре беше избит, но в 36-ата минута. Стърлинг накара вратаря да спасява след центриране на Туре, но от втори опит изстрелът на Бони рикошира в Адил Рами, който имаше нещастието да насочи в собствената си мрежа – 1:1 с автогол.

Севиля имаше шанс да поведе отново преди почивката, но Сабалета блокира изстрела на Коноплянка след добра комбинация между Банега и Тремулинас.

10 минути след паузата публиката на „Етихад” замълча в очакване на най-лошото, но видя как Кевин Гамейро от непосредствена близост не можа да вкара с глава, след като Тремулинас се измъкна зад Сабалета на фланга.

Коноплянка създаде още работа на Джо Харт, а Сабалета изнемогваше и бе заменен от Коларов.

В последната четвърт от мача Сити разиграваше топката, но без контузените Давид Силва и Серхио Агуеро креативността малко се губеше и компактните андалусийци се бранеха сравнително комфортно.

Феновете на гостите дори надвикваха тези на Сити 10-ина минути преди края, но Кевин де Бройне се постара да ги смълчи в последните секунди.

В 87-ата минута мултимилионната покупка от Волфсбург достави добра топка пред вратата, но другият много скъп млад футболист на Сити – Рахим Стърлинг, не можа да засече.

В първата минута на добавеното време Яя Туре намери Де Бройне, белгиецът нагласи на левия си крак и с нисък удар матира Рико за 2:1 за кеф на „Етихад” и донесе победата на Манчестър Сити.