3. Блясъкът на Погба заслепи Киево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Блясъкът на Погба заслепи Киево (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пол Погба вкара гол и направи страхотно шоу при успеха на Ювентус с 2:0, Рома изостава вече на 8 точки

Пол Погба продължава да блести този сезон с екипа на Ювентус. Френският халф вкара първия гол и изработи втория на Лихщайнер за домакинския успех на „бианконерите” с 2:0 над Киево в 20-ия кръг на Серия А.

Така временно Ювентус води с 8 точки пред втория Рома, който по-късно тази вечер има трудно гостуване на Фиорентина.

На „Ювентус Стейдиъм” Алегри отново заложи на Мората като партньор на Тевес и остави Йоренте на пейката. Пирло боледува от грип и в центъра действаха Погба, Видал и Маркизио.

През първата част гостите от Верона издържаха на натиска на стадиона, където имаха само три равенства в последните си 11 визити. Киелини на няколко пъти засече центрирания от корнер с глава в аут, а Мората не можа да натисне топката от чиста позиция. Силен шут на Видал тества ръкавиците на Бидзари, а при последвалия корнер вратарят изби нов удар с глава на Киелини, който летеше към сглобката на вратата.

Патрис Евра и Николас Фрей се удариха много лошо глава в глава при сблъсък за висока топка и защитникът на Киево бе изнесен на носилка с кървяща глава. 5-те минути продължение на първата част не доведоха до гол.

Ако през първата час Погба се задоволи само с един  момент на гениалност, когато триково се измъкна между четирима, то през втората неговата звезда блесна много по-ярко.

Изглеждаше, че домакините са зациклили в опитите да открият резултата, но точно след час игра Погба финтира съперник и извън наказателното поле прободе близкия долен ляв ъгъл с красив гол за 1:0. Това бе 4-ти гол на Погба в последните 4 мача.

Алегри замени леко болния Видал след гола и включи енергичния Лихщайнер. Евра пък отстъпи място на Падоин.

Именно Погба и двете резерви бяха замесени във втория гол. В 73-ата минута Падоин центрира отляво, Погба укроти акробатично топката във въздуха, вратарят спаси волето му в центъра на вратата, но Лихщайнер довкара от няколко метра – 2:0.

Вторият гол свали напрежението от плещите на „Старата госпожа”. Бидзари спаси изстрел на Маркизио, а Скелото удари гредата зад Буфон.

Погба вдигна публиката на крака в края, когато скри топката на двама съперници с петичка на ъгловото флагче, а за повече нямаше време.

Ювентус е лидер в калчото с 49 точки, вторият Рома е с 41 и мач по-малко. Киево остана в изпадащите с 18 точки на 18-о място.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи